Nelaimingų atsitikimų ir traumų prevencija

Trauma arba sužalojimas – tai ūmus, stiprus mechaninis, cheminis, terminis, elektros ar jonizuojančios radiacijos poveikis žmogaus kūnui, kuris viršija žmogaus tolerancijos slenkstį. Yra skiriamos dvi didelės sužalojimų grupės – tyčiniai ir netyčiniai sužalojimai.

Netyčiniai sužalojimai – tokie, kurių priežastys yra transporto įvykiai, atsitiktiniai apsinuodijimai, nukritimai, atsitiktiniai skendimai, nudegimai, apsiplikymai, uždusimai, užspringimai ir kitos atsitiktinės išorinės priežastys, tokios kaip šalčio poveikis, elektros srovės poveikis ir kt. Tyčiniai sužalojimai apima savižudybes ir smurtinius sužalojimus.

Sužalojimų pasekmės yra bene skaudžiausios visuomenės sveikatai. Susižaloja įvairaus amžiaus žmonės – vaikai, darbingo amžiaus žmonės, senjorai. Taikant tinkamas prevencijos priemones, galima stipriai sumažinti vaikų ir suaugusiųjų susižalojimų tikimybę ir mirtingumą.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja įvairius renginius ir užsiėmimus skirtus nelaimingų atsitikimų ir traumų prevencijai.

Paslaugos teikiamos vadovaujantis:

Sužalojimų prevencijos organizavimo savivaldybėse rekomendacijos, 2020 m.

Mokinių sužalojimų profilaktika“ metodinės rekomendacijos