Gegužės 31 d. – Pasaulinė nerūkymo diena, minima pasaulyje nuo 1987 m. Rūkomuose tabako gaminiuose, įskaitant elektronines cigaretes, yra daugiau nei 7000 cheminių medžiagų, iš jų 250 cheminių medžiagų yra toksiškos ir sukelia onkologines ligas. Naujausi tyrimai rodo, kad dėl rūkymo miršta iki 7,2 milijono gyventojų, t.y. daugiau žmonių nei nuo AIDS, maliarijos ir tuberkuliozės kartu sudėjus. Visą gyvenimą tabaką rūkantys asmenys praranda vidutiniškai mažiausiai 10 gyvenimo metų. Tabako vartojimas paveikia beveik visus žmogaus kūno organus ir visą gyvenimą daro neigiamą įtaką sveikatai.
Pasaulinę nerūkymo dieną rūkantieji raginami atsisakyti šio įpročio. Šiais metais visuomenės dėmesiui į elektroninių cigarečių vartojimo problemą atkreipti, kritiškai pažvelgti į jų vartojimą ir daromą žalą sveikatai bei paskatinti savo artimuosius rinktis sveiką gyvenimo būdą Pylimų lopšelio-darželio ugdytiniai pūtė muilo burbulus. Daugybė mažų ir didelių pavėjui skriejančių burbulų džiugino mažuosius ugdytinius. Burbulai simbolizavo smagiasveiklas, kurios, skirtingai nei rūkymas, nežaloja sveikatos. Taip ugdytiniai skleidė žinią jaunimui apie pasaulyje plintančią rūkymo epidemiją, ypač į pasaulyje rūkymo sukeliamas žmonių mirtis.
Cigarečių vartojimas – tai spąstai. Kai esi nuo ko nors priklausomas, negali daryti to, ko nori. Kai esi priklausomas, turi tam išleisti net savo pinigus. Raginame jaunus žmones susigrąžinti savo laisvę, atsikratyti rūkymo priklausomybės.
Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos specialistė