Nuo šiol Elektrėnų arbūzai paženklinti „Rakto skylute“

Nuo šiol Elektrėnų arbūzai paženklinti „Rakto skylute“

2023 07 25

Atrodo, kad vasara Elektrėnuose šiemet bus dar saldesnė. Su meile užauginti Elektrėnų arbūzai atitinka sveikatai palankaus maisto, ženklinamo
tarptautiniu „Rakto skylutės“ simboliu, kriterijus. Nuo šiol Elektrėnų arbūzai paženklinti „Rakto skylute“
Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Na o dabar apie arbūzus: 
Arbūzas yra skanus ir gaivus vasaros vaisius, kuris turi daug privalumų žmonių sveikatai. Štai keli svarbūs faktai apie arbūzų naudą sveikatai:
Gausus vandens šaltinis: Arbūzai yra sudaryti iš 90% vandens. Tai labai naudinga karštomis vasaros dienomis, padedant išvengti dehidratacijos.
Šaltinis antioksidantų: Arbūzai yra turtingi antioksidantais, tokiais kaip vitaminas C ir likopenas. Antioksidantai padeda apsaugoti kūną nuo laisvųjų radikalų, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimus ir prisidėti prie ligų vystymosi.
Didelės vitamino C dozės: Arbūzai yra puikus vitamino C šaltinis, kuris padeda palaikyti imuninę sistemą. Taip pat vitaminas C skatina kolageno gamybą, kuris yra svarbus odos, kaulų ir sąnarių sveikatai.
Pagerina širdies sveikatą: Likopenas, esantis arbūzuose, gali padėti pagerinti kraujagyslių sveikatą ir sumažinti širdies ligų riziką. Taip pat arbūzai gali padėti reguliuoti kraujospūdį dėl jų gausaus kalio kiekio.
Geras virškinimui: Arbūzai turi skaidulų, kurios skatina gerą virškinimą ir padeda išvengti vidurių užkietėjimo.
Tačiau svarbu paminėti, kad nors arbūzai turi daug naudingų savybių, jie taip pat yra gana saldūs dėl natūralaus cukraus kiekio. Todėl arbūzais reikia mėgautis saikingai .
Visus norinčius pasinerti į tikrą vasaros džiaugsmą kviečiame apsilankyti ūkyje ir paragauti arbūzų .
Facebook : Elektrėnų arbūzai
 Tel. Nr. (8-683) 38014