Kviečiame išbandyti mūsų “Sveikatingumo takelį”

Kviečiame išbandyti mūsų “Sveikatingumo takelį”

2023 05 03

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia išbandyti “Sveikatingumo takelį”
Elektrėnų “Vaikų pasaulio” parko pakraštyje, šalia marių, daugelis elektrėniečių yra matę “Sveikatingumo takelį”. Šio takelio įkūrėjai ir puoselėtojai – Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris įgyvendindamas projektą “Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ir psichikos sveikatos gerinimas” balandžio mėnesį savivaldybės gyventojams atnaujino ir sutvarkė takelį, taip skatindami išbandyti šią sveikesnį gyvenimo būdą skatinančią priemonę kiekvienam gyventojui.
Akį traukiantis takelis, kitaip dar vadinamas “S. Kneipo takeliu” turi labai rimtą ir naudingą paskirtį – yra specialiai sukurtas vaikščioti be batų, todėl žygeiviai gali pajusti žemės tekstūrą ir temperatūrą po kojomis. Vaikščiojimas basomis yra puikus būdas pagerinti pusiausvyrą, lankstumą ir bendrą pėdų sveikatą. Tai taip pat suteikia unikalią jutiminę patirtį, leidžiančią visiškai pasinerti į aplinką. Takelyje išbandymui yra įvairių tekstūrų paviršių, įskaitant kelių frakcijų skaldą, smėlį, žvyrą ir net akmenis, vyteles ir kankorėžius. Ši įvairovė stimuliuoja ir masažuoja akupunktūros taškus ant pėdų, kurios yra atsakingos už visų vidaus organų darbą. Reguliarus šios procedūros naudojimas padeda sustiprinti imuninę sistemą, pagerina medžiagų apykaitos procesus, stimuliuoja širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos darbą ir pagerina apatinių galūnių aprūpinimą krauju. Nors žygis basomis iš pradžių gali būti sudėtingas, praktikuojantis dauguma žmonių pastebi, kad laikui bėgant tai darosi lengviau ir maloniau. Svarbu pradėti lėtai ir palaipsniui didinti ištvermę, kad išvengtumėte traumų. Taip pat pravartu pasiimti batų porą kritiniu atveju arba jei reljefas tampa per sunkus be apsaugos.
Kviečiame nemokamai ir labai efektyviu būdu tyrinėti aplinką, tuo pačiu suteikiant tonizuojamą poveikį kūnui. Jei ieškote naujo būdo pabūti gamtoje ir mesti sau fizinį iššūkį, apsvarstykite galimybę išbandyti terapiją basomis kojomis. Galbūt nustebsite, kaip jums tai patiks!