Įvertink riziką

Įvertink riziką

2023 10 06

Aktyvus laisvalaikis, sportas ir žaidimai neretai baigiasi traumomis. Traumų priežastys įvairios, kartais užtenka neteisingo judesio.

Traumos yra pagrindinė vaikų ir jaunuolių (0–18 metų) mirties priežastis. Siekdamas išmokyti 12–17 metų paauglius daryti tai, ką jie mėgsta, išvengiant traumų ir nemalonumų, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras išleido projekto „Įvertink riziką“ mokomąjį vadovą. Mokymo programos šūkis yra „Sustok akimirką! Akimirka gali pakeisti tavo gyvenimą!“. Norėdama išmokyti paauglius apmąstyti rizikingą elgesį, visuomenės sveikatos specialistė Julija pravedė integruotas pamokas 9-ų klasių mokiniams, vadovaudamasi mokomojo vadovo „Įvertink riziką“ medžiaga.

Veiklos metu mokiniai susipažino su traumų rūšimis, buvo atliekami bandymai, rodomi filmukai, kuriuose matomos rizikingos situacijos. Kiekvienas iš filmukų suskirstytas į 3 fragmentus, kuriuose vaizduojamas rizikingas sportas, pavojingas, reikalaujantis įgūdžių darbas ir situacijos, kai jaunuoliai patiria traumas. Mokiniai analizavo kiekvieną fragmentą, kėlė diskusijas.

Visuomenės sveikatos specialistė Julija Liaudanskienė.