Nuovargis, energijos trūkumas, žarnyno, pilvo skausmai, sinusitas, sunkus kvėpavimas – tai pridėtinio cukraus, perdirbto maisto ir pieno produktų rezultatai. Nuolatinis potraukis saldumynams ir miltiniams patiekalams ne tik trukdo mesti svorį – jis išbalansuoja hormonų veiklą, kenkia savijautai ir energijai. Mokslininkai jau 1970 – aisiais metais įrodė, kad cukrus yra narkotinė medžiaga ir stimuliuoja tuos pačius smegenų centrus, kaip opioidiniai narkotikai. Saldumo jausmas mums – malonus. Pirmas dalykas, kurį ragaujame – mamos pienas, taip pat turi natūralaus saldumo. Todėl visą gyvenimą saldumas teikia mums komfortą.
Jei saldumynais pasilepiname kartą ar du per savaitę, galbūt nieko baisaus ir nenutinka, tačiau jei valgome cukraus turinčių gaminių kasdien – mokslinės išvados čia nenuginčijamos – vos per 7 dienas pradeda formuotis labai rimta priklausomybė, kurios vėliau labai sunku atsikratyti, kaip ir bet kurios kitos.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną neviršyti 25 g rafinuoto cukraus, nors ir toks kiekis jau gali sukelti daug bėdų. Visgi lietuviai suvartoja apie 98 g cukraus per dieną. Šie skaičiai yra tikrai keliantys nerimą, todėl skelbiame iššūkį sau – „Gegužės mėnuo – be cukraus“.
Prisijunk ir sumažink pridėtinio cukraus vartojimą, kad tai taptų Tavo kasdieniniu įpročiu!
Atsispausdink ir pasižymėk:
- Gegužės mėnuo – be cukraus.
- Iššūkis tau. Pažymėk kalenoriuje dienas.