Pradžia Projektai Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Elektrėnų, Jurbarko ir Prienų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Elektrėnų, Jurbarko ir Prienų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra EEA-and-Norway_grants.png

Balandžio 8 dieną vyko projekto pristatymas „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Elektrėnų, Jurbarko ir Prienų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas“, finansuojamo Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.

Suremontuoti 4 kabinetai ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose.

2021-09-17_EZ1172_04

Projekto vykdytojas: Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projekto partneriai: Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projekto pavadinimas: Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Elektrėnų, Jurbarko ir Prienų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas.

Projekto kodas: LT03-2-SAM-K01-010

Sutarties pasirašymo data: 2021 m. kovo 23 d.

Projekto įgyvendinimo terminas: 2021 m. kovo 23 d. – 2023 m. kovo 23 d.

Tinkamų finansuoti projekto išlaidų suma: projektui įgyvendinti skiriama iki 216 937,55 eurų, iš kurių iki 184 396,92 eurų yra mechanizmų lėšos ir iki iki 32 540,63 eurų yra bendrojo finansavimo lėšos.

Paramos lėšų paskirstymas, pagal partnerius:

1. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras – 67842.99 Eur;

2. Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras – 74383.24 Eur;

3. Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras – 74711.32 Eur.

Tikslinė grupė: Elektrėnų savivaldybės vaikai ir jaunimas (0–17)

Pagrindinis projekto tikslas –  Elektrėnų savivaldybės ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas reikalingomis metodinėmis priemonėmis, siekiant užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę.

Mokykloms ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms įsigijus sveikatos priežiūros kabinetams reikalingą naują įrangą bus siekiama skatinti sveikesnį vaikų ir jaunimo gyvenimo būdą. Nuo vaikystės skiepijami sveikos gyvensenos įgūdžiai išlieka visam gyvenimui, todėl jau nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų turi būti pradedama skiepyti sveika gyvensena ir turi būti mokoma, kaip rūpintis savo sveikata. Mokiniai bus informuojami apie tabako gaminių ir narkotinių medžiagų vartojimo žalą žmogui, sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo naudą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas psichinės sveikatos problemoms spręsti naudojantis vaizdinėmis priemonėmis ir žaidimais pritaikytais skirtingoms amžiaus grupėms.

Rezultatai: Projekto metu Elektrėnų savivaldybėje numatoma suremontuoti 4 ugdymo įstaigų – Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos, Vievio gimnazijos, Elektrėnų lopšelio darželio „Drugelis“ ir Elektrėnų lopšelio – darželio „Žiogelis“ sveikatos kabinetus ir 12  ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinti metodinėmis priemonėmis.

Projekto nauda: sėkmingai įgyvendinus projektą bus užtikrintas jo tęstinumas. Projekto metu atnaujinti bei priemonėmis aprūpinti ikimokyklinių bei mokyklinių ugdymo įstaigų sveikatos kabinetai funkcionuos ir po projekto įgyvendinimo, todėl ir toliau bus siekiama projekto tikslų bei bus užtikrintos kokybiškos paslaugos vaikams bei jaunimui sveikatos priežiūros srityje. Tikimasi, jog pradėjus skiepyti rūpestį sveikata nuo pat vaikystės, ateityje mažės susirgimų ir ligų, todėl gyventojai patirs mažiau išlaidų vaistams ir gydymui, bus sutaupoma pinigų, laiko ir energijos kuriuos gyventojai galės paskirstyti kitoms reikmėms.

vertimas