Pradžia Naujienos Funkcinių treniruočių sėkmės istorija: Praeityje 130 kg, o prieš akis nauji tikslai

Funkcinių treniruočių sėkmės istorija: Praeityje 130 kg, o prieš akis nauji tikslai

30

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Elektrėnų savivaldybėje“. Pasibaigus trečiam etapui funkcinių treniruočių galime pasidžiaugti Jurgitos sėkmės istoriją.

40 metų Jurgita į funkcinės treniruotes atėjo kovo 8 dieną, po poros savaičių nusprendusi imtis rimtų pokyčių, nė karto nesuabejojo ir nemetė savojo kelio. 

Jau po trijų mėnesių galima buvo džiaugtis rezultatais. Nors per funkcines treniruotes visuomenės sveikatos biure mes nelinkę pažangos matuoti vien kilogramais, svarbiausia žmogaus savijauta ir sveikata, tačiau „pamesti“ 10 kg tapo labai svarbiu psichologiniu motyvu nesustoti eiti toliau. Jurgita puikiai įvaldė ir pagrindinius judesius, sutvirtėjo, gali laisviau judėti. Jos pokyčiai akivaizdūs ir tikim jie neleis jai nustoti judėti, mokytis ir siekti naujų tikslų.

Jurgitos mintys

Jurgita, kada prasidėjo Tavo draugystė su sportu? Ir ką jis TAU apskritai reiškia?

Draugystės su sportu niekada nebuvo. Kažkada bandžiau lankyti kalanetiką, tačiau neilgai. Kažkaip nerasdavau laiko, noro, bet visada atsirasdavo aibė priežasčių išsisukti nuo treniruotės, o jei ir eidavau tai be jokio noro. Galiausiai mečiau. Taip atėjo ta diena, kai vieną kartą užlipus ant svarstyklių pamačiau 130 kg. Supratau, kad tai jau “dugnas”. Pradėjau daugiau vaikščioti, ieškojau veiklos, tačiau dietos laikytis nesiryžau, gal dėl anksčiau patirtų nesėkmių.

Kas atvedė Tave į Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamas funkcinės treniruotes? (konkretus tikslas, atsitiktinumas, rekomendacijos)?

Vieną dieną, gal jau ruduo buvo, draugė atsiuntė Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro skelbimą kad organizuojamos funkcinės treniruotės. Man reikėjo veiklos, kažkuo užsiimti, tad užsiregistravome. Pamaniau, kad mažiau laiko namuose prie televizoriaus man bus į naudą.

Prisimink pirmąją treniruotę – kokius tikslus po jos sau užsibrėžei?

Pirmieji kartai buvo labai sunkūs. Pratimai atrodė sudėtingi, sunkūs, o dėl didelio svorio kai kurių net nepavykdavo atlikti. Tačiau sportuojančios merginos buvo gerai nusiteikusios, linksmos, sulaukiau padrąsinimų nesustoti, o ypač labai didelio palaikymo iš trenerės Kristinos. Sulaukiau pasiūlymo peržiūrėti mitybą. Žiūrėjau skeptiškai, bet supratau, kad vienai nepavyks, reikia pagalbos, tad sutikau. Taip atsirado viltis numesti šiek tiek svorio, o galiausiai ir tikslas sverti 100 kg.

Per šiuos metus teko peržiūrėti mitybą? Kokie nauji principai atsirado? Ką nors radikaliai koregavai?

Mitybos peržiūra taip pat tapo iššūkiu. Nes tai ką iki tol valgiau nebuvo teisinga arba į naudą mano organizmui. Teko keisti viską: nuo produktų, patiekalų, valgymo dažnumo, užkandžiavimo ir t.t. O svarbiausia turėjau ugdyti įprotį – planuoti kada ką valgysiu. Šiandien pas mane meniu mažiau mėsos, daugiau salotų, mažiau saldumynų, daugiau vaisių😊

Ko labiausiai džiaugiesi ir didžiuojiesi šiandien? Kokie nauji tikslai horizonte?

Labiausiai džiaugiuosi puikia savijauta. Numetus svorio, dingo galvos skausmai, nebekyla skrandžio rūgštys, atsirado daugiau jėgų ir noro kažką veikti, geresnė nuotaika, labiau sau patinku, labiau savimi pasitikiu. Pats gyvenimas atrodo lengvesnis ir gražesnis. Didžiuojuosi savimi. Horizonte – dar minus 20kg per ateinančius metus.

O kas padėjo „nesuklupti” pusiaukelėje?

Palaikymas. Motyvavimas. Daugiausiai to sulaukiau iš nuostabaus žmogaus -funkcinių mankštų trenerės Kristinos. Ji padėjo peržiūrėti/pakoreguoti mitybą, atsirinkti kas man tinka. Nuolat skatino, neleido nuleisti rankų kai norėdavosi viską mesti, jos dėka supratau ir patikėjau, kad tikslas yra pasiekiamas. Buvau pakviesta į antrą organizuojamą funkcinių mankštų grupę, o į trečią pasiprašiau pati. Taip pat paskatinta Kristinos ėmiau lankyti vandens aerobiką, kurią organizuoja irgi visuomenės sveikatos biuras.

Labai džiaugiamės Jurgitos rezultatais ir visus norinčius pajudėti, pasportuoti,sveikai praleisti laiką, laukiame kitais 2020 metais