Pradžia Švietimo įstaigos Vievio gimnazija Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“

15

          Siekdama skatinti mokinių su sveikata susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi, rugsėjo – spalio mėn. Vievio gimnazija prisijungė prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Ši iniciatyva – tai savanoriškas Lietuvos mokyklų bendruomenių renginys, kurio tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą.

          Vievio gimnazijoje renginio veiklas organizavo visuomenės sveikatos specialistė Violeta Kerševičienė. Kiekvieną mėnesio savaitę veiklos buvo siejamos su skirtingomis sveikatinimo temomis. Pirmos savaitės tema – „Judėjimo galia“. Mokiniai per ilgąją pertrauką žaidė krepšinį. Aktyvus poilsis padėjo įveikti nuovargį, vėl sėkmingai dirbti. Skatinant mokinių draugystę,  žaidimui buvo parinktos jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių mokinių komandos. Antrą, susižalojimų prevencijai skirtą savaitę, mokiniai buvo mokomi suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, patyrus traumą. Mokiniai turėjo galimybę atlikti tvarstymo, kraujavimo stabdymo veiksmus. Trečią savaitę mokyklos valgyklos darbuotojai pagamino įvairesnių daržovių patiekalų, nes šios savaitės tema – „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“. Galima buvo paskanauti šviežių morkų, agurkų, paprikų, obuolių griežinėlių bei ryžių, pieno, vaisių pudingo.  Ketvirtos mėnesio savaitės tema – „Miego galia“, penktos – „Būk saugus kelyje“. Mokiniai rengė skrajutes ir lankstinukus apie miego svarbą ir saugų važiavimą dviračiu, taip pat pasirūpino šios informacijos sklaida mokykloje.

          Iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ Vievio gimnazijoje organizatoriams bei dalyviams įteiktas Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro padėkos raštas.

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė