Pradžia Švietimo įstaigos Vievio gimnazija Pirmosios pagalbos mokymai

Pirmosios pagalbos mokymai

37

       

          Birželio, rugsėjo mėn. Vievio gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė.

              Teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra taip paprasta, geriausiai to išmokstama, įgyjant ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Mokiniai mokėsi, kaip suteikti pirmą pagalbą užspringusiam žmogui, susižeidusiam sustabdyti kraujavimą, atlikti pradinį žmogaus gaivinimą defibriliatoriumi. Užsiėmimų dalyviai įsidėmėjo, jog vaiko, skirtingai nei suaugusiojo, gaivinimą dėl fiziologinių savybių (vaiko pirmiausia sustoja  kvėpavimas, o suaugusio žmogaus – širdis) reikia pradėti nuo kvėpavimo takų atvėrimo ir oro įpūtimo – dirbtinio kvėpavimo. Buvo paaiškinta, kad ir kokia pirmoji pagalba buvo suteikta nelaimės ištiktam žmogui, nevalia jo palikti be priežiūros, kol atvyks medikai, –  juk gali pablogėti nukentėjusiojo būklė,be to,  medikams svarbu žinoti, kas nutiko ir kokie gelbėjimo veiksmai buvo atlikti.

          Džiugu, kad  mokiniai aktyviai dalyvauja  mokymuose. Pirmosios pagalbos mokymai tęsiami kasmet,  įgytos žinios tobulinamos. Nepamirškime, kad ,,Žmogus visuomet turi ateiti į pagalbą kitam žmogui“ (Teokritas).

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė