Pradžia Švietimo įstaigos Elektrėnų "Versmės" gimnazija Projektas „VALGYK PROTINGAI“

Projektas „VALGYK PROTINGAI“

80

          Projektas „Valgyk protingai“. Šią programą organizuoja  Všį „Humana People to People Baltic“, kurios tikslai – stiprinti Lietuvos vaikų ir jaunimo organizacijų sveikos mitybos kompetencijas, prisidėti prie vaikų mitybos kokybės pagerinimo, skatinti vaikų kulinarijos ir sveikos mitybos įgūdžių ugdymą.

          Projektas jau įgavo pagreitį ir sėkmingai įgyvendinamas Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Projekto  tikslas: išmokyti sveikos mitybos pagrindų, išugdyti gebėjimus kritiškai įvertinti „greito“ maisto produktus ir energetinius gėrimus, skaityti maisto pusfabrikačių etiketes.

 Numatomos socialinio projekto veiklos:

 1. Teorinė paskaita – socialinio projekto „Valgyk protingai“ pristatymas.
  2. Stalo serviravimas ir etiketas.
  3. Sveiki ir greiti pusryčiai.
  4. Greiti ir sveiki užkandukai.
  5. Sriubos ir jų receptai.
  6. Mėsos ir žuvies patiekalai.
  7. Salotų įvairovė.
  8. Desertai.
  9. Šventinio stalo patiekalai.
  10. Šventinio stalo serviravimas.

          Projekto veiklų įgyvendinimu sieksime stiprinti mokinių  sveikos mitybos kompetencijas ir vaikų kulinarijos bei sveikos mitybos įgūdžių ugdymą, prisidedant prie vaikų mitybos kokybės gerinimo, bendradarbiaujant su Lietuvos ūkininkais, kad būtų vartojama daugiau gyvenamojoje vietoje išauginto maisto. Užsiėmimų metu mokiniai ne tik gamins įvairius patiekalus padedant technologijų mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, bet ir vaišins mokyklos bendruomenę sveiku, subalansuotu, šviežiu ir tinkamai apdorotu maistu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė