Pradžia Naujienos Biuro naujienos Akcija „NEDELSK dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli!“

Akcija „NEDELSK dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli!“

12

        Netikėtumas, išgąstis, nerimas – šie ir daug kitų jausmų aplanko moteris, užčiuopusias guzelį krūtyje. Jos nueina ilgą, stiprybės ir vilties kupiną kelią, kad būtų išgydyti ikinavikiniai krūties pakitimai ar net nugalėtas vėžys.  Kuo anksčiau diagnozuojami ikinavikiniai krūtų pakitimai, tuo didesnė tikimybė sėkmingai juos išgydyti ir išvengti krūties vėžio.

        Laiku diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų. Nustačius 0 ir I stadijos krūties vėžį, pasveiksta 95 proc. susirgusiųjų, II stadijos – 85 proc. Lietuvoje jie dažniausiai diagnozuojami II ir III stadijos.

        Elektrėnų savivaldybės visuomenes sveikatos biuras kartu su projektu „Nedelsk“ siekia, kad moterys būtų sąmoningos, daugiau dėmesio skirtų savo sveikatai, turėtų žinių apie ligų prevenciją, sveikos gyvensenos svarbą ir reguliariai krūtis tikrintųsi pačios bei pas gydytojus

        Todėl, gegužės 22 d. Visuomenės sveikatos biuras Elektrėnų ir Vievio miestuose organizavo krūtų patikros akciją ,,Nedelsk”. Kuriame sudalyvavo 100 moterų. Tyrimų rezultate iš 100 moterų buvo nustatyta 4 BI-RADS – 4 ir 1B1-RADS – 5.

Visuomenės sveikatos biuro informacija