Pradžia Švietimo įstaigos Elektrėnų lopšelis-darželis "Pasaka" Švaros traukinys

Švaros traukinys

60

        Švara ir asmens higiena – svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, kuri padeda apsisaugoti nuo daugelio ligų. Vaikas, įgijęs asmens higienos įgūdžių pradmenų, tampa mažiau priklausomas nuo suaugusio, pradeda suvokti save ir savo galimybes, labiau  pasitiki savimi. Tačiau dažnai vaikai ateina į darželį neturėdami stiprių higienos įgūdžių. Vaikas, augdamas šeimoje, perima šeimos gyvenimo būdą, požiūrį ir tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje jis gauna pakankamai žinių apie sveikatą bei kūno higieną. Norėdami suteikti žinių apie asmens higieną, formuojant vaiko savivoką, Elektrėnų lopšelyje- darželyje „Pasaka“ balandžio 1-5 dienomis  organizavome švaros savaitę. Jos simbolis – švaros traukinys, kuriam kiekviena grupė pirmadienį paruošė po vagoną.

        Trečiadienį vaikai stebėjo spektaklį „Mergaitė Doli ir besotė liga“.

        Visą savaitę vaikai ne tik diskutavo apie kūno, rankų, dantų švarą, bet ir tvarkėsi  juos supančioje aplinkoje. Vaikams labai patiko švarintis ir darė tai jie ypač stropiai.

        Ketvirtadienį sveikatos specialistė Julija pravedė veiklą „Bakterijų pasaulis“ ir papasakojo vaikams apie bakterijų rūšis, jų formas, dydį, kur jie gyvena, kad būna ir gerųjų bakterijų, naudojamų duonos, jogurto gamyboje, ir blogųjų, kurie sukelia ligas, priminė kaip taisyklingai plauti rankas, atliekant 6 paprastus žingsnius ir kaip teisingai čiaudėti, prisidengiant rankove ar nosine.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė