Visuomenės sveikatos stiprinimas – sveikatos mokymas, informacijos apie sveiką gyvenseną skleidimas, sveikos gyvensenos propagavimas, formavimas ir nuo elgsenos priklausomų visuomenės sveikatos rizikos veiksnių mažinimas bei kitos visuomenės sveikatos priežiūros teisės aktuose numatytos priemonės.

Visuomenės sveikatos stiprinimo uždaviniai:
1.Organizuoti ir vykdyti visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėje, teikti visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugas įvairioms gyventojų grupėms;
2.Praktikoje taikyti sveikatos išsaugojimo, stiprinimo, ligų rizikos mažinimo teorines žinias visuomenės sveikatos problemoms spręsti;
3.Naudotis statistiniais sveikatos rodikliais, įvertinti ir nustatyti sveikatos stiprinimo prioritetus;
4.Formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, vykdyti sveikos gyvensenos propagandą, rengti informacinę ir metodinę medžiagą sveikatos stiprinimo klausimais, skleisti bendruomenėje sveikatos žinias;
5.Įgyvendinti valstybines visuomenės sveikatos stiprinimo strategijas ir programas;
6.Rengti, įgyvendinti tikslines savivaldybių sveikatos stiprinimo programas, atsižvelgiant į vyraujančias visuomenės sveikatos problemas, vertinti jų veiksmingumą;
7.Bendradarbiauti sveikatos stiprinimo klausimais su socialiniais partneriais;
8.Planuoti ir atlikti bendruomenės sveikatos stiprinimo tyrimus, pasirinkti tinkamus tyrimo metodus, analizuoti ir interpretuoti gautus rezultatus, formuluoti išvadas;
9.Organizuoti sveikatos mokymo ir ugdymo renginius;
10.Analizuoti savivaldybių gyventojų sveikatos problemų ir gyvensenos ypatumus;
11.Rinkti ir tvarkyti su sveikatos stiprinimu susijusią informaciją;
12.Teikti siūlymus politikams, sveikatos specialistams, bendruomenei, nevyriausybinėms organizacijoms ir kitoms įstaigoms sveikatos stiprinimo, sveikatos išsaugojimo klausimais.

Šių metų liepos 9 dieną Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo pirmąsias „Paplūdimio tinklinis 3x3“ varžybas. Paplūdimio tinklinis – tai viena iš vasariškiausių sporto rūšių šakų, kurios metu galima labai efektyviai sportuoti ar gerinti savo savijautą. Varžybų tikslas skatinti Elektrėnų savivaldybės gyventojus užsiimti fizine veikla, sistemingai sportuoti, didinti jaunimo užimtumą per fizinį aktyvumą, sveikatinti jaunimą, mokyklų ir gimnazijų mokinius, populiarinti tinklinio žaidimą. Taip pat plėsti Elektrėnų savivaldybės gyventojų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.
Ketvirtadienį 14.00 valandą prasidėjo varžybos. Varžybu metu dalyvavo 5 komandos: „Megėjai“, „Dream Team“, „Draugai“, „G-Vištos“ ir „Klumpiai“. Kiekvieną komandą sudarė 3 dalyviai. Komandos sudėtis galėjo būti įvairi. Varžybos vyko rato sistemos principu, kiekviena komanda turėjo sužaisti vienas su kitu. Iš viso buvo sužaista 10 rungtynių. Po visų rungtynių, kurios truko apie 6 valandas, paaiškėjo nugalėtojai bei prizininkai. Trečiąją vietą iškovojo komanda „Dream Team“ ir buvo apdavonoti diplomais bei Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tušinukais ir ženkliukais. Antrąją vietą iškovojo komanda „Megėjai“ ir taip pat buvo apdovanoti diplomais, tušinukais ir ženkliukais. Pirmąją vietą iškovojo komanda „Draugai“, kurią sudarė Tomas Balčėnas, Karolis Kasperavičius irr Ignas Valiušis. Jie buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir biuro simbolinėmis dovanomis.
Nors oras buvo klastingas, teko žaisti pučiant dideliam vėjui, saulei šviečiant ir net lietui lijant, varžybų dalyviai kovojo iki galo ir turiningai praleido ketvirtadienį. Buvo efektyviai praleistas laikas, kuris priartino Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurą arčiau Elektrėnų savivaldybės jaunimo.

Nuotraukos iš vykusių varžybų.


Daugiau nuotraukų galite gauti parašę asmeninę žinutę Aistei Dabulevičiūtei.

Elektrėnų savivalddybės visuomenės sveikatos biuras

Birželio 13-ąją, šeštadienį, oras labiausiai įkaito Elektrėnuose: paplūdimyje, pačiame miesto centre, kūrenosi daugiau kaip 10 pirčių. Tądien Elektrėnai skelbė vasaros sezono pradžią ir kvietė į pirmą kartą čia rengiamą pažintinę - pramoginę šventę „Pirties diena“. Sveikuoliškos dvasios renginiu, kuriam akompanavo vantų orkestras ir kuriame lankytojai, skanaudami pirties arbatą ir pasukų kokteilius, mėgavosi šiltu garu ir vėsinančiomis marių vilnimis, buvo paminėtos miesto 55 metų ir Elektrėnų savivaldybės 15 metų sukaktys.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris skaičiuoja dar tik vienerius savo veiklos metus, ne tik organizuoja įvairius sveikatinimo renginius, bet ir aktyviai dalyvauja kitų įstaigų organizuojamuose renginiuose, tad pirmą kartą Elektrėnuose organizuojamoje pažintinėje - pramoginėje šventėje „Pirties diena 2015“ taip pat nepraleido progos sudalyvauti.
Elektrėnų paplūdimyje šalia marių kranto stovėjusi Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Sveikatos palapinė“ susilaukė itin daug elektrėniečių ir šventės svečių dėmesio. Visiems gausiai susirinkusiems buvo nemokamai atliekama kūno sudėties analizė, matuojamas kraujospūdis, buvo mokoma suteikti pirmąją pagalbą ir padėti užspringusiam žmogui, kiekvienas galėjo pasikonsultuoti su sveikatos specialistais sveikos gyvensenos ir mitybos klausimais, pasivaišinti vaistažolių arbata, atsigaivinti vandeniu, susipažinti su prevenciniu stendu apie rūkymo žalą, sudalyvauti sveikatos žinių viktorinoje. Jaunimas noriai dinamometru matavo savo rankos jėgą, išbandė streso lygio termometrą ir girtumo akinius, o mažieji lankytojai susidomėjimą rodė fizinių pratimų kubui bei informacinei sveikos mitybos lėkštutei.

Renginių kalendorius

Vasaris 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Facebook

2996258
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1691
6224
27483
2898454
212703
344283
2996258

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:29

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?