• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


             Gruodžio 1 d. – pasaulinė kovos su AIDS diena, kuri minima nuo 1988 m., kadangi būtent tais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir minėti gruodžio 1 – ąją kaip kovos su Aids dieną. Deja, bet sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje daugėja. Nuo to laiko, kai buvo užfiksuoti pirmieji susirgimai, pasaulyje jau mirė beveik 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų. Akivaizdu, kad AIDS išlieka opi problema sveikatos kontekste, apie kurią būtina informuoti tiek suaugusiuosius, tiek moksleivius.
        Artėjančios Pasaulinės AIDS dienos proga ULAC pakvietė per 500 organizacijų: ugdymo įstaigų, aukštųjų mokyklų, visuomeninių organizacijų ir kitų bendruomenių – dalyvauti viktorinoje – protmūšyje –„ AIDS: geriau žinoti 17.“ Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. Viktorina- protmūšis subūrė per 30 tūkst. asmenų, norinčių varžytis protų mūšyje.


          Elektrėnų profesinio mokymo centre gegužės mėnesi vyko pirmos pagalbos pamoka, kurios metų 9 kl. moksleiviai susipažino su pradinių suaugusio žmogaus gaivinimų, naudojant defibriliatorių (AED), pirmąją pagalba skęstančiajam ir kaip elgtis ištikus šilumos smūgiui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

     Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Pagal PSO ,,sveikata - tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą.
     Kaip ir kiekvienais metais , vasaris skelbiamas – sveikatingumo mėnesiu. Šios akcijos tikslas – ugdyti teisingą mokinių mąstymą apie sveikatą ir jos tausojimo būdus. Vasario 8 – 12 dienomis Elektrėnų profesinio mokymo centre buvo organizuojami įvairūs renginiai bei akcijos.

     Gydytojai, oftalmologai, visuomenės sveikatos specialistai ir optikų darbuotojai pastebi, jog kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Dar labiau baugina tai, jog akinukų ar kitokio akių gydymo vis dažniau prireikia patiems mažiausiems.
     Dėl dabartinės situacijos nemažą vaidmenį vaidina žmogaus ir visuomenės evoliucija – seniau žmonės dažniau žiūrėdavo į tolį, tad ir trumparegystės atvejai būdavo retesni. Dabar didžiąją dienos dalį praleidžiame žiūrėdami į kompiuterio, televizoriaus ekranus, tad natūralu, jog trumparegių daugėja. Specialistų teigimu, tarp moksleivių vyrauja tiek tumparegystė, tiek toliaregystė. Sudėjus visus regos sutrikimus – tai yra didžiausia ir vis dažnėjanti moksleivių sveikatos problema visoje šalyje.

     Šiaurietiškas ėjimas (Nordic Walking) kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklėsgerinimo (fitness) pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje ir JAV. Į Lietuvą šiaurietiškas ėjimas atkeliavo prieš penkerius metus.
     Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo, sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės. Užsiėmimams tinka įprasta laisvalaikio apranga ir avalynė. Jokių ypatingų reikalavimų nėra. Svarbu tik tai, kad avalynė būtų patogi, pastorintu padu, turėtų apsaugą kulnui. Žinoma, svarbu atsižvelgti į sezoną, orą.

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996253
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1686
6224
27478
2898454
212698
344283
2996253

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:28

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?