• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

     

     Vasario 24, 26 dienomis vaikai mankštinosi kartu su „Sveikatos Princu“ ir „Grožio Princese“.


     „Sveikatiada“ kartu su pozityvios animacijos projektu „Sveika ateitis“ pristatė ir vaikams pademonstravo animuotą programą. "Sveika ateitis" - pozityvios animacijos projektas, taikant kineziterapijos, menų terapijos ir psichoterapijos metodus. Tai prevencinės programos vaikams ir suaugusiems, naudojant intelektualinę idealistinę animaciją ir kineziterapijos metodus. Šio projekto misija – supažindinti ir išmokyti sveikatos palaikymo pagrindų. Kineziterapeutui Nerijus Braždžiūnui net nereikėjo vaikų raginti atlikti pratimų, nes vaikai energingai judėjo ekrane stebėdami animacinius herojus.
     Smagiai pasimankštinome!
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mikalauskienė

     Vasario 8-12 d. mokykloje vyko sveikatingumo savaitė. Kiekvieną dieną buvo vykdomos skirtingos veiklos: „Robotuko mankšta“, „Saugaus interneto diena“, Baltojo Zebriuko saugaus eismo pamokėlė“, „Rytmetis su arbata“, „Linksmoji pertrauka“.


      Arbata – tai vienas iš dažniausiai vartojamų gėrimų. Ją pralenkia tik vanduo. Jau nuo seno žinoma, kad arbata ne tik sušildo vėsų vakarą, bet ir puikiai atgaivina karštą vasaros dieną.
    Rytuose arbatą tūkstančius metų laiko geros sveikatos, laimės ir išminties šaltiniu, o lietuvių senoliai naudodavo įvairiausius arbatžolių nuovirus, užpilus kaip vaistus, priemones gerinti sveikatą susirgus: karščiuojant, sloguojant, esant kosuliui, virškinimo sutrikimams ir kt. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, pauostyti, paragauti čiobrelių, mėtų, kmynų, vaistažolių arbatų. Vaikai pasakojo, kokias arbatas jie geria namuose, kokiomis gydosi kai suserga....


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mikalauskienė

 

 

     2015 m. gruodžio 4 d. mūsų mokykla dalyvavo Tarptautinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I-ąjame etape. Komandą sudarė 4 c klasės mokytoja Snieguolė Norvilienė ir mokiniai: Diana, Tauras, Ugnė, Gabrielė, Domantas. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti savo ir kitų sveikatą. Renginio pradžioje kiekviena dalyvaujanti mokykla paruošė komandos prisistatymą, po to atliko komandines žinių patikrinimo užduotis, kapitono rungtyje užduotis atliko komandų kapitonai, judriojoje rungtyje kovojo estafetėse. Komandas atlydėję pedagogai bei sveikatos priežiūros specialistai taip pat turėjo atlikti užduotis, jiems buvo parengti klausimai sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo tema. Visi dalyviai stengėsi įrodyti, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti sveikatą, įgytas sveikatos žinias sugeba taikyti praktiškai, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi. Netrūko azarto ir geros nuotaikos.
                                                                                                           Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mikalauskienė

     Šių metų lapkričio 16 dieną, kaip ir kasmet, Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo minima Tolerancijos diena. Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių, priklausančių skirtingai tautai, religijai ar rasei, mes galime nemėgti kai kurių iš jų, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiau.

       Spalio 9 dieną, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Pasaulinės košės dienos minėjimo akcijoje. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės pusryčių naudą žmogui. Šiais metais Pasaulinė košės diena antra kartą minima visoje Lietuvoje.
     Ankstyvą rytą mokiniai skubėjo į mokyklą, valgyti košės pusryčius. Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovė „Malsena Plius“ padovanojo kiekvienam mokiniui nemokamus skanios košės pusryčius. Akcijos metu mokytojos aiškino apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.
       Kokia skani ta KOŠĖ!!! 


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mikalauskienė

       Spalio 7 - 9 d. vyko renginiai, skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Vyko rašinio konkursas „Kokiame pasaulyje noriu augti?“, momentinė apklausa „Kaip jautiesi mokykloje“, parengtas informacinis stendas apie vaikų psichikos sveikatą bei ją stiprinančius ir silpninančius veiksnius, psichologinės pagalbos galimybes, „Geltonoji diena“. Geltona spalva simbolizuoja - šviesą, saulės spindulius, gintarą, javų lauką, darnumą, brandą, kilnumą. Šią dieną mokinių apranga arba aprangos detalės buvo geltonos.
       Šie renginiai sudarė puikią galimybę priminti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mikalauskienė

                             Tai puiki proga propaguoti sveiką gyvenimo būdą, rūpintis savo sveikata, aktyviai leisti laisvalaikį.
   Vasario 2-27 dienomis Elektrėnų pradinė mokykla prisijungia prie akcijos „Vasaris -sveikatingumo mėnuo“. Mokykloje ši iniciatyva jau tapo ilgamete tradicija.
    Vasario 2- 6 dienos buvo skirtos sveikatinimui. Šią savaitę mokiniai gėrė pieną, valgė vaisius, degustavo įvairias arbatas.
    Vasario 9 d. Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistas Aurimas Barkauskas, pravedė užsiėmimą mokytojams. Tai pratimų kompleksas, kuris skirtas sustiprinti juosmens srities raumenis, koreguoti laikysenai tai pat pilvo preso ir nugaros raumenų jėgai, ištvermei ir koordinacijai ugdyti.

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996241
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1674
6224
27466
2898454
212686
344283
2996241

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:25

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?