• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          Spalio 5 d. vyko paskaita - diskusija "Išgelbėk man gyvybę" 8-tų klasių mokiniams. Paskaitos tikslas - susipažinti su pirmosios pagalbos teikimo pagrindais. Mokiniai klausėsi, domėjosi, atliko praktines užduotis. Aktyviai dalyvavo taikant Heimlicho metodą, esant užspringimo atveju. Išklausę paskaitą, atlikę užduotis, mokiniai uždavė juos dominančius klausimus.

Sveikatos priežiūros specialistė Rūta Zacharovienė


          Lapkričio 8 d. vyko paskaita visų 6-tų klasių mergaitėms, kurios metu pristatyta '' Always'' sukurta tarptautinė programa "Tarp mūsų mergaičių''. Programos tikslas - padėti suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus įpročius. Mokinės klausėsi kompanijos ''Procter&Gamble'' lektorės akušerės R. Jansevičienės ir uždavinėjo rūpimus klausimus. Išklausiusios paskaitą visos mokinės gavo dovanų kasdieninės higienos rinkinukus.

Sveikatos priežiūros specialistė Rūta Zacharovienė


          Š. m. spalio 25-29 dienomis vyko piešinių paroda ''Širdelė'' pasaulinei širdies dienai paminėti. Parodoje buvo eksponuojami 1-4 klasių mokinių piešiniai.

Sveikatos priežiūros specialistė Rūta Zacharovienė


          Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako, kurios tikslas - apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną  visi rūkantieji skatinami nerūkyti.
          Ta proga "Ąžuolyno" progimnazijoje vyko akcija „Obuolys vietoj cigaretės“. Jos organizatoriai: psichologė O. Apanavičienė, mokytoja A. Kučinskienė bei sveikatos priežiūros specialistė J. Liaudanskienė. Gegužės 31-ąją visiems septintokams dalino obuolius bei skrajutes, ragino rūkančiuosius mesti rūkyti, o kitus - nepradėti. Su 7 D klase žiūrėjo filmą “Manipuliacijų paslaptys. Tabakas“, bei aptarė jo tūrinį. Mokiniai buvo supažindinti su rūkymo paplitimu visame pasaulyje, priklausomybės nikotinui išsivystymo mechanizmu, rūkymo sukeltomis ligomis, akcentuoti pavojai sveikatai, rūkant elektronines cigaretes, duoti patarimai, kaip atsispirti tabako bendrovių užslėptai klastai,  įtraukti paauglius į rūkymo liūną.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė


          Kovo 13 - 17 d. vyko švarių dantukų savaitė. Šiomis dienomis progimnazijos pradinukus lankė sveikatos priežiūros specialistė kartu su Drakoniuku, nešinu gražiu, dideliu dantų šepetuku ir mokė vaikus, kaip tinkamai valyti dantukus. Mažieji gavo užduotį - pildyti "Dantų valymo kalendorių", kur dešimt dienų iš eilės žymėjosi kiek kartų per dieną valosi dantukus. Džiugu, kad beveik visi vaikučiai du kartus per dieną valosi dantukus patys ar tėvelių prižiūrimi. 

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė


          Tęsdami „Būkime aktyvūs ir sveiki“  projektą, š. m. gegužės 10 d.  „Ąžuolyno“ progimnazijos aštuntokams edukacines pamokas apie psichotropines medžiagas, jų žalą, pasekmes ir galimybes pravedė Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro specialistės Julė Ramanauskaitė, Julija Liaudanskienė ir progimnazijos psichologė Oksana Apanavičienė. Užsiėmimo metu mokiniai naudodamiesi vaizdinėmis priemonėmis galėjo panagrinėti, kaip psichotropinės medžiagos veikia žmogaus organizmą ir kokias pasekmes sukelia. Užsidėję specialius akinius, imituojančius girtumo būseną, bei „rankas-pirštines“, jie tyrinėjo, kaip alkoholis veikia savęs suvokimą aplinkoje, mąstymą, reakcijos greitį ir judesių koordinaciją. Aštuntokai įsitikino, kaip smarkiai narkotikai apriboja galimybę veiksmingai atlikti įprastas  užduotis.


          Nuolat girdime kalbas apie ekologiją, vartojimą, aplinkos teršimą, gamtos išteklių mažėjimą, tačiau didelė dalis žmonių, vis dar lieka abejingais ir nesiima jokių veiksmų, siekiant sumažinti šią problemą. Apie aplinkos tausojimą svarbu kalbėti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Jie – mūsų ateitis ir nuo jų požiūrio į aplinką priklauso kokioje planetoje gyvens mūsų ateities kartos: švarioje ar ne, kokį vandenį gersime ir ar turėsime jo pakankamai?
          Kovo 22 dieną progimnazijos aktų salėje susirinko gausus penktokų būrys. Buvo paminėtos net dvi pasaulinės dienos - Žemės ir Vandens. Biologijos mokytoja K. Stankevičienė pasakojo vaikams apie atliekų rūšiavimą, kodėl svarbu mesti tam tikras pakuotes į jiems skirtus konteinerius. 5 C klasės mokiniai suvaidino situaciją ir visą tai pademonstravo.

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2144448
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1620
7981
19971
2076393
146452
172389
2144448

Jūsų IP: 54.224.102.26
2017-11-23 03:54

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?