• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          Vievio gimnazijos mokiniai sausio – kovo mėnesiais mokėsi pirmosios  pagalbos teikimo įgūdžių, kurių juos mokė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė. Nuosekliai, susidomėję bei sutelkę visą dėmesį,  gaivinimo aspektus  aiškinosi net ir patys jauniausieji gimnazistai.  Akcentuojant svarbiausią nukentėjusiojo gyvybės išsaugojimo taisyklę, tikslią bei neatidėliotiną gaivinimo techniką, siekiant atkurti pagrindines gyvybines funkcijas – kraujotaką ir kvėpavimą. Širdies masažo ir dirbtinio kvėpavimo algoritmą, užspringus, ištikus šilumos ar saulės smūgiui, esant arteriniam kraujavimui, pirmus gelbėjimo veiksmus privalu žinoti kiekvienam. Teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra taip paprasta, geriausiai to išmokstama,  įgyjant ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.  Jeigu negalima   skirti laiko mokymams, būtina pastudijuoti bent pirmosios pagalbos atmintinę, taikomą  tais gyvenimo atvejais, kai iškyla pavojus žmogaus gyvybei.


Įsidėmėtina:      
♦ Jeigu nelaimės ištiktas žmogus yra netekęs sąmonės, būtina jį gaivinti nedelsiant, tuomet jo galimybė išgyventi padidėja net tris kartus. 
♦ Pagal naujus  gaivinimo standartus, gaivinant žmogų, svarbiausia yra krūtinės paspaudimai, galintys padėti išsaugoti gyvybę, kol atvyks greitoji medicinos pagalba.
♦ Vaiko, skirtingai nei suaugusiojo, gaivinimą dėl fiziologinių savybių (vaiko pirmiausia sustoja  kvėpavimas, o suaugusio žmogaus – širdis) reikia pradėti nuo kvėpavimo takų atvėrimo ir oro įpūtimo - dirbtinio kvėpavimo.  
♦ Kad ir kokia pirmoji pagalba buvo suteikta nelaimės ištiktam žmogui, nevalia jo palikti be priežiūros, kol atvyks medikai. Ne tik todėl, kad gali pablogėti nukentėjusiojo būklė, medikams svarbu žinoti, kas nutiko ir kokie gelbėjimo veiksmai buvo atlikti.  
          Džiugu dėl daugumos susidomėjusių bei aktyviai dalyvavusių pirmosios pagalbos  mokymuose.  „Žmogus visuomet turi ateiti į pagalbą kitam žmogui.“ (Teokritas)
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

3230313
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
10216
12160
78256
3087819
173422
273336
3230313

Jūsų IP: 54.198.195.201
2018-03-19 22:19

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?