• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

     Pirmoji medicinos pagalba – tai yra tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitas priemones, išsaugoma nukentėjusiojo ar ūmiai susirgusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksniai. Teikiančiojo pirmąją pagalbą uždavinys yra išsiaiškinti kas atsitiko, pastebėti iškilusią grėsmę gyvybei ir imtis priemonių pavojaus išvengti.

     Trauma ar ūminė būklė nėra kasdienis mūsų gyvenimo reiškinys, tačiau pagalba tokiu atveju turi būti teikiama kvalifikuotai ir laiku. Nors ir kas atsitiktų, paprasčiausias įsidūrimas ar rimtas lūžis, saulės smūgis ar skendimas, žmogaus veiksmai turi būti pagrįsti racionalios pagalbos principais ir naujausiomis medicinos žiniomis. Teikiant pirmąją medicinos pagalbą, yra svarbios pirmosios 10 minučių, paprastai per tiek laiko atvyksta greitoji medicinos pagalba. Laikas ir veiksmų skubumas, teikiant pirmąją medicinos pagalbą, yra labai svarbūs. Jei ištikus staigiai mirčiai, pradinis gaivinimas pradedamas tik po 4 minučių, prasideda negrįžtamas smegenų pažeidimas.

     Tuo tikslu visą gegužės mėnesį Vievio gimnazijos moksleivės Žeimantė Strasevičiūtė, Greta Virpšaitė, Augustė Pukalskaitė, Judita Šumskaitė, Ieva Maksimavičiūtė intensyviai mokėsi pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių, kurių jas mokė sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė bei dalyvavo konkurse „Ištiesk pagalbos ranką“. Moksleivės šiam konkursui ruošėsi labai susidomėjusios, susikaupusios, užsibrėždamos sau rimtą išbandymą.
Konkurso prisistatymui moksleivės sukūrė ir padainavo dainą, akomponuojant Gretai Virpšaitei gitara:

Ten kur Vievio ežerėlis,
Tarp žolės ir vyturių,
Stovi Vievio mokyklėlė
Ant kojelių keturių.

Ten sveikuoliai tik gyvena
Ir nerūksta dūmai ... ,
O aplinkui pienės žydi,
Ak, koksai gražumas... !

Jeigu tik bėda ištiko
Mes tikrai padėsim,
Atgaivinsim, subintuosim,
Greitąją iškviesim!

     Konkurse moksleivės puikiai išsprendė teorinių žinių patikrinimo dvidešimties klausimų testą ir teisingai atliko praktinę užduotį – suteikė pirmąją pagalbą nelaimės ištiktajam. Už tai joms buvo įteiktas Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro apdovanojimas - „Garbės raštas“ . 

     Išties mokinės sugebės suteikti pirmąją pagalbą sau, draugui, artimam žmogui, suprantant, kokia svarbi laiku suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiajam, nuo kurios priklauso pati brangiausia mums duota dovana - gyvybė. Kova su laiku, akimirka - dar vienas gyvenimo vertės matas. Vis gi kuris iš mūsų ryžtųsi stoti į akistatą su mirtimi, suvokiant, koks brangus yra mūsų egzistavimas.

     „Būti žmogumi - tai reiškia būti atsakingam“ (Antuano de Sen Egziuperi)

Sveikatos priežiūros specialistė Violeta Kerševičienė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996220
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1653
6224
27445
2898454
212665
344283
2996220

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:20

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?