• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


        Regėjimas yra pojūtis, kuris pranoksta visus kitus žmogaus pojūčius. Akys - mūsų langas į pasaulį. Technikos progresas pateikia vis daugiau stebuklų, todėl mums reikia geros regos, sveikų akių, galinčių nenuvargstant dirbti. Kad akys būtų sveikos, rekomenduojama nuolat daryti akių pratimus ir pradėti tai kuo jaunesniame amžiuje.
          Lapkričio mėnesį su visomis darželio grupėmis jau išbandėme akių mankštą: vartėme akis į šonus, žiūrėjome į tolį, šildėme akių vokus delnais, žaidėme „Tamsu-šviesu“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė


          Spalio 11 d. „Nykštukų“ grupės auklėtoja V. Klimantavičienė pasidalino gerąja darbo patirtimi ir pravedė atvirą veiklą pedagogams  „Tinkama vaikų mityba – sveikatos pagrindas“. Jai talkino sveikatos priežiūros specialistė J.Liaudanskienė. Vaikai patys pasigamino vaisių salotų su jogurtu, gėrė kvapnią melisos arbatą, po skanių ir sveikų priešpiečių, spalvino maisto piramidę. 

Sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė


          Šiais metais mūsų įstaigoje startavo projektas "Burnos ertmės organų profilaktika". Rugsėjo mėnesį kiekvienas darželį lankantis vaikas gavo po dantų šepetėlį ir dantų pastą, pritaikytą jo amžiaus grupei bei plastikinį puodelį, skirtą burnai skalauti.
               Kaip rodo profilaktinių patikrinimų ataskaita, kas ketvirtam lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtiniui nustatytas kariesas. Be to, 5-6 metų vaikams pradeda dygti nuolatiniai krūminiai dantys, todėl labai svarbu vaikams išmokti taisyklingai valytis dantis bei daryti tai kokybiškai. Rekomenduojami tam tikri judesiai dantų šepetėliu, užtikrinantis apnašų pašalinimą nežalojant dantenų. Įrodyta, kad dantų šepetėliu reikia atlikti sukamuosius ar šluojamuosius judesius. Norint juos teisingai atlikti, svarbu ne tik tinkamos priemonės (minkštas dantų šepetėlis maža galvute), bet ir išlavinta vaiko smulkioji motorika. Todėl, remiantis įvairių šalių vaikų odontologų organizacijų rekomendacijomis, dantis valyti turėtų tėvai, kol vaikams sueina septyneri (kai kur rekomenduojama net iki 10–11 metų). 
               Bitučių grupė - viena iš pirmųjų pradėjo naudotis dantų šepetėliais ir valytis dantukus po pusryčių auklėtojai prižiūrint. Greitu laiku prie jų prisijungs ir likusios darželio bei lopšelio grupės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė


          Rugsėjo mėnesį vyko akcija "Būk saugus kelyje", kurios metu atkreipėme vaikų dėmesį į saugų eismą.  Eismo dalyvių saugumas yra itin svarbus. Rudenį gatvės prisipildo moksleivių ir automobilių, tad prie intensyvesnio eismo reikia priprasti visiems jo dalyviams.
          Su "Kiškučių" grupe mokėmės, kaip teisingai eiti per pėsčiųjų perėją, tyrinėjome šviesoforo spalvas, žaidėme žaidimą "Šviesoforas". "Boružėlių" grupė išmoko pagalbos numerį - 112, spalvino šviesoforą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julija Liaudanskienė.


       Mūsų įstaigoje 2017 metų II - ąjame ketvirtyje, vykdomas projektas "Burnos ertmės organų profilaktika", finansuojamas  iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programų lėšų.
          Balandžio 27 dieną  vyko praktinis užsiėmimas su gydytoja - odontologe Gabriele Barauskaite. Gydytoja papasakojo apie vaikų nuo 2 m. iki 7 m. dantų augimo ypatumus. Ant maketo, kuris taip pat įsigytas už projekto finansuojamas lėšas, pademonstravo kaip taisyklingai prižiūrėti - valyti dantis.
          Auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos įgytas žinias perduos savo grupių vaikams.
Sveikatos priežiūros specialistė Daiva Straševičienė


          Dauguma infekcinių ligų plinta per nešvarias rankas. Todėl, sveikatos priežiūros specialistė sausio 9 d. "Boružėlės" grupės vaikus mokė, kaip taisyklingai jas nusiplauti. Visą savaitę vaikai žymėjo, kiek kartų per dieną plovė rankas. Prie vaikų prisijungė ir auklėtoja Vida, bei auklėtojos padėjėja Romualda.
Sveikatos priežiūros specialistė Daiva Straševičienė


     Į salę 2017.02.23 susirinko visų grupių vaikai pratęsti sveikatingumo mėnesio užsiėmimus. Su  sveikatos priežiūros specialiste pakartojo kaip sveikai maitintis. Specialistė papasakojo pasaką "Sveikata ir sportas", o, kad būtum sveikas, neužtenka sveikai maitintis, reikia ir sportuoti. Pabaigoje sušokome "Ančiukų šokį".
Sveikatos priežiūros specialistė Daiva Straševičienė 

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996238
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1671
6224
27463
2898454
212683
344283
2996238

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:24

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?