• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          Taisyklinga laikysena, tai žmogaus estetinė vertybė. Ji turi didelę reikšmę žmogaus išvaizdai ir savijautai. Kam gi nėra malonu matyti gražiai nuaugusį, tiesios, gražios laikysenos žmogų? Sakoma, žmogus sutinkamas pagal išvaizdą, o palydimas pagal protą. Išvaizda nėra svarbiausia žmogaus pasisekimo gyvenime sąlyga, bet nuo jos dažnai priklauso savojo Aš suvokimas, pasitikėjimas savimi, asmenybės populiarumas, pripažinimas. Tiesiog pats žmogus jaučiasi geriau, laisviau ir yra labiau patenkintas savimi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė

          Rytinė mankšta – vienas sveiko gyvenimo būdo ugdymo pavyzdžių, atliekama reguliariai ir sistemingai, be prievartos, o žaidimo būdu, tai visuomet atliekame prieš pusryčius.
             Rytinė mankšta – vienas pirmųjų vaiko dienotvarkės elementų darželyje. Ji pažadina vaiko organizmą, nuteikia jį, aktyvina širdies, kvėpavimo takų ir kitų organų darbą, formuoja taisyklingą laikyseną.


          Pastebėta, kad vaikai labai noriai dalyvauja siužetinėje mankštoje, todėl įvairiems pratimams sugalvojame juokingų pavadinimų, pvz. šuoliukai - ,,zuikučių striksėjimas‘‘, pritūpimai - ,,po lietaus kvaksinčios ir straksinčios varlytės‘‘ ir t.t. Ikimokyklinis amžius yra pats reikšmingiausias ugdant vaikų fizinį aktyvumą.
                   Atėjai į darželį, ateik į mankštą ir pasiruošk dienai!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė

          Atkeliavęs paskutinis rudens mėnuo lapkritis tyliai byloja: gamta jau ruošiasi poilsiui. Nebėra spalvingų lapų, taip džiuginusių kiekvieno akį, dangų vis dažniau aptraukia tamsūs debesys, atnešantys gausų rudenišką lietų, o ir saulės spindulėliai, vis dar prasiskverbiantys pro tirštus debesis, jau nebetokie šilti.
          O kaip norėtųsi, kad spalvingas ir šiltas ruduo nesibaigtų ir vis džiugintų savo nuostabiomis spalvomis – pagalvojo Elektrėnų mokyklos-darželio „Žiogelis“ bendruomenė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Komparskienė inicijavo projekto „Spalvų fontanas“ vykdymą.


          Kiekviena lapkričio savaitė nusidažė tam tikra spalva: raudona, geltona, žalia ir mėlyna. Kiekvienas pirmadienis tapo spalvos pristatymo diena: keitėsi grupės aplinkos, vaikai gaminosi apyrankes, kurias nešiojo visą savaitę, rengėsi atitinkamos spalvos drabužėliais. Antradieniais vyravo kūrybinė nuotaika piešiant, lipdant, konstruojant ir gaminant angelus. Kiekviena grupė jų turėjo padaryti po keturis ir visi jie dabar skraido mūsų įstaigos koridoriuose, skleisdami advento nuotaiką. Maloniai  prašome užeiti į svečius ir pasigrožėti nuostabia angeliukų galerija.

          Labai daug laiko praleidžiame uždarose patalpose ir todėl dažnai vyrauja ,,slogus oras‘‘, kuris atsiranda nuo daugelio veiksnių. To pasekmėje mes jaučiamės labiau pavargę, dėl įkvėpto anglies dioksido jaučiame diskomfortą, nebegalime susikoncentruoti, o kartais įskausta galva. Kad to išvengti, būtina neviršyti CO2 koncentracijos normų ir imtis prevencinių priemonių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė


          2017 m. lapkričio 16 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos sporto salėje vyko konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai‘‘ II etapas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje. Konkurse dalyvavo 12 komandų. Mūsų komandą pristatė  ,,Boružėlių‘‘ grupės vaikai su pavadinimu ,,Marsiečiai Vit. Ž‘‘. Po konkurso atidarymo ir mero pasveikinimo vyko sportinė užduotis, vėliau vaikams teko atlikti teorines ir praktines užduotis. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai ir pedagogai taip pat atliko už duotis sveikatos klausimais.
          Dalyviams viską atlikus, komisijos nariai suskaičiavo balus ir paskelbė konkurso rezultatus. Pirmą vietą laimėjo Rokiškio mokykla – darželis ,,Ąžuoliukas‘‘. Mums atiteko III -ioji vieta, kuria labai džiaugėmės. Komanda buvo apdovanota diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Po konkurso dalyviai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje, klausėmės edukacinės pasakos ,,Vilkas, ožka ir ožiukai‘‘. Namo grįžom pavargę, pilni įspūdžių ir laimingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė


            Daržovės ir vaisiai yra svarbi žmogaus mitybos raciono dalis. Šios gamtos gėrybės yra puikus vitaminų, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulų šaltinis. Kiekviena daržovė yra savita, skiriasi ir jos maistinė vertė. Kad žmogaus organizmas gautų įvairių vitaminų, mineralinių ir kitų vertingų medžiagų, būtina vartoti įvairias daržoves.
          Vaikai sužinojo, kaip daržovės yra skirstomos pagal naudą organizmui ir, kodėl yra vienas iš sveikatą stiprinančios mitybos komponentų, kuri yra vaikų sveikatos šaltinis! Vienas po kito vaikai spėjo mįsles, ragavo daržoves. Džiaugiamės, jog net patys mažiausi vaikai geba atpažinti ne tik morką ar svogūną, bet ir brokolį, cukiniją, moliūgą ir kitas retesnes daržoves.

Sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė


          Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direkcija, įgyvendindama 2017 m. Olimpinio švietimo programą, pakvietė dalyvauti akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017”. 
            Rugsėjo 28 d. suorganizavome sportinę pramogą ir  sulaukėme svečių iš Vievio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“. Juk fizinis aktyvumas ir sportas yra priemonė stiprinti bendruomenę, ryšius su šeima ir draugais. 
          Dėkojame Vievio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikučiams ir pedagogėms už draugystę, o Silvinijai Čižauskienei už pravestą renginį.  

Sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Graželienė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996214
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1647
6224
27439
2898454
212659
344283
2996214

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:17

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?