• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

          Elektrėnų vaikų lopšelyje – darželyje „Drugelis“ sėkmingai įgyvendintas projektas  vaikų sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas „Spalvotu takeliu“, kuris finansuotas iš 2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Įsigytos priemonės skirtos plokščiapėdystės profilaktikai ir taisyklingai laikysenai formuoti (balansinės oro pagalvės, sensoriniai padeliai, masažiniai ritiniai ir kamuoliukai, reabilitaciniai kilimėliai, tilteliai ir kt.).


         Projekto metu darželyje vyko įvairūs užsiėmimai. Vaikai, padedami sveikatos priežiūros specialistės Ramunės Šumskienės, atliko korekcines mankšteles, į kūno kultūros valandėles buvo integruoti pratimai skirti pėdų ir blauzdų raumenų stiprinimui. Vaikai bandė piešti ant popieriaus, laikydami pieštuką tarp kojų pirštų, kūrė plakatus iš savo pėdų antspaudų. Naudojant įvairias medžiagas (sagas, pupas, pieštukus, akmenukus, vatą, medienos gabaliukus), vaikai kartu su pedagogais sukūrė  savo grupės kilimėlį, skirtą masažuoti pėdas.  Kiekvienas darbas skirtingas ir vienas už kitą gražesnis.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Šumskienė


                Elektrėnų vaikų lopšelis – darželis „Drugelis“ prisijungė prie akcijos „Apibėk mokyklą“.
        Įstaigoje rugsėjo mėnesį  vyko olimpinio ugdymo šventė, kurios metu ir buvo atidaryta ši graži akcija. Prieš renginį darbuotojams buvo išdalinti kvietimai, raginantys aktyviai dalyvauti bėgime. Vaikai, padedami pedagogų, pasiruošė bėgimo numeriukus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Šumskienė


     Elektrėnų vaikų l/d „Drugelis“ paskutinę vasario mėnesio savaitę jungėsi prie jau tradicija tampančios iniciatyvos „Vasaris – sveikatos mėnuo“. Kiekvieną rytą visi rinkosi į salę ir smagiai mankštinosi. Energingai pradėtas rytas suteikdavo jėgų įvairioms veikloms sveikatos temomis. Pedagogai su vaikai spaudė sultis, gamino sveikuoliškas salotas, kalbėjosi asmens higienos, sveikos mitybos temomis.
     Grupėse lankėsi sveikatos priežiūros specialistė, kuri su priešmokyklinukais ir pedagogais  kūrė darbelius konkursui „Kur gyvena vitaminai?“. Su mažesniais vaikais vyko burnos higienos  ir  savimasažo užsiėmimai. Vyresni vaikai turėjo galimybę pasimatuoti „nutukimo liemenę“, stebėjo bandymą su „coca cola + mentos saldainiu“. Tėvai su vaikais kūrė spalvingas knygeles apie dantukus. Savaitė užbaigta varžybomis tarp grupių.
     Nugalėjo -  draugystė.
Sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Šumskienė

     Šaltuoju sezonu peršalimo ligos puola dažniau, o ypač mažuosius, todėl Elektrėnų vaikų l/d „Drugelyje“ buvo organizuotos sveikatos valandėlės, kurių metu sveikatos priežiūros specialistė su vaikais kalbėjosi apie tai,  ką reikia daryti, kad būtum sveikas. Veiklos paįvairinimui pasirinktas -  česnakas. Nuo senų laikų česnakas buvo žinomas kaip vaistinis augalas. Jis taip pat nepamainomas pagalbininkas kovojant su peršalimo ligomis.
     Vaikams buvo papasakota apie česnako naudą organizmui, prisimintos elementarios higienos taisyklės, kurių reikia laikytis sergant, pažaistas žaidimas „tiesa ir melas“. Specialistė parodė vaikams kaip pasidaryti apsauginius karolius pavadinimu „slogos ir kosulio baubukas“, o vaikai paruošė namiškiams staigmenas iš česnako.


Sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Šumskienė


     Elektrėnų vaikų lopšelyje – darželyje „Drugelis“ rugsėjo mėnesį buvo vykdytas vaikų socializacijos rėmimo programos projektas „Aš ir Tu – mes kartu!“

     Minint Pasaulinę dieną be tabako, Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Drugelis“ gegužės 25d. vyko akcija “Burbulai vietoj dūmo”. Sveikatos priežiūros specialistė kartu su socialine pedagoge lankėsi “Drugelių” ir “Boružėlių” grupėse ir žiūrėjo filmuką bei kalbėjosi apie rūkymo žalą. Po diskusijos vaikai lauke pūtė muilo burbulus ir pažadėjo, kad rūkantiems pasiūlys pūsti burbulus vietoj cigaretės.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Šumskienė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996216
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1649
6224
27441
2898454
212661
344283
2996216

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:19

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?