• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

             Prasidėjęs adventas – susikaupimo ir didžiojo laukimo metas. Jo pradžią simbolizuoja advento vainiko pynimas.
          Gruodžio 1 dieną gimnazijos pedagogus, bibliotekininkės kvietė kartu smagiai praleisti laiką, pamiršti darbus, geriau pažinti šalia esantį žmogų bei pajusti artėjančias didžiąsias šventes. Organizatorės M. Kuzmenkovienė, A. Dimšaitė ir K. Čarienė pasirūpino priemonėmis ir laukė norinčių kartu kurti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

          Tarptautinis AIDS dienos simbolis – Raudonas kaspinas. Tai solidarumo ir paramos simbolis. Gruodžio 1 d., Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai, išreikšdami savo solidarumą užsikrėtusiems ŽIV ir sergantiems AIDS, įsisegė raudoną kaspiną. Raudono kaspino nešiojimas yra tik pirmas žingsnis – kiekvieno iš mūsų aktyvaus dalyvavimo ŽIV ir AIDS prevencijos programose. 


              Kiekvienas metais ULAC kviečia visas Lietuvos mokyklas prisijungti prie jų organizuojamojo protmūšio: „AIDS: geriau žinoti 17“.  Protmūšis buvo organizuotas Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje.  1B ir 2B klasės mokiniai išbandė savo žinias apie AIDS ir ŽIV. Pasiskirstę į komandas mokiniai fiksavo atsakymus į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą, jo plėtimo būdus, prevenciją, gydymą. Vienam klausimui atsakyti buvo skirta 1,5 minutės. Po kiekvieno atsakymo buvo surenkami atsakymų lapai ir parodomas teisingas atsakymas. Mokiniai azartiškai dalyvavo intelektualiame žaidime ir varžėsi, kuri komanda daugiau pateiks teisingų atsakymų į klausimus.

           Lapkričio 6 d. Lietuvoje švenčiamą pyragų  diena, lapkričio 8 d. - Europos pasaulinė sveikos mitybos diena.  Lapkričio 7 d. „Versmės“ gimnazijoje su 1C klasės mokiniais per technologijos pamoką kepėm sveiką pyragą.
          Savo pyrago receptūroje mes nenaudojome rafinuoto cukraus, kvietinių miltų, pasirinkome greito paruošimo būdą. Prieš pradedant kepti, diskutavome kas tai yra sveikatai palanki mityba, kokia ji turėtu būti, kokias pagrindines klaidas darome. Kai mūsų pyragai jau kepė, pagaminome vitaminų bombą – kokteiliukus, kurių pagrindas buvo burokėlių sultys ir spanguolės.Kai pyragas buvo iškeptas o kokteiliukai pagaminti, mes visi ragavome, dalinomės įspūdžiais.


          Nusprendėme, kad sveikas pyragas ir be rafinuoto cukraus gali būti saldus ir skanus.   

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

                                                              
          Šių metų lapkričio 15 d. „Versmės“ gimnazijos mokiniai - savanoriai Elzbieta Juknevičiūtė 2d, Veronika Pavlova 2d, Morta Narkauskaitė 2d, Rytis Tomkus 2b, Lukas Makarevičius 2b, socialinė pedagogė Aušra Dimšaitė ir Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė aplankė „Žiogelio“ darželio lavinamųjų klasių mokinius. Visi kartu paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. 
          Susitikimo metu draugiškai ir šiltai bendravome, piešėme, sukūrėme bendrą darbelį. Savanoriai padovanojo vaikams savo pagamintus žaislus ir kartu žaidė.
        Draugystė tarp „Žiogelio“ lavinamųjų klasių mokinių ir „Versmės“ gimnazistų savanorių tęsiasi nuo 2009 mokslo metų. Kiekvienas susitikimas su šiais vaikais palieka šiltus ir jaukius prisiminimus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


         Ši diena – puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, žalingų įpročių vengimas, bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, kuriais pasitikite, poilsio rėžimas, rūpinimasis kitais ir savimi, pozityvus požiūris į gyvenimą – tai būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą ir tuo pačiu mažinantys psichikos sutrikimų riziką.
           Spalio 10 dieną Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Per ilgąją pertrauką visa bendruomenė buvo kviečiama į meditacijos seansą,  kurį vedė gimnazijos psichologė Rūta Baleišienė.
          Pasaulinė psichikos sveikatos diena, puiki proga mums visiems bent dienai sustoti ir pagalvoti apie savo psichinę sveikatą, pailsėti, pamedituoti. 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

          AKYS – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis matome, jaučiame, mylime, kalbame...
          Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena (šiais metais tai – spalio 12 d). Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis. Spalio mėnesis taip pat yra ir Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnuo, veiklų tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“, tikslas paskatinti bibliotekas ir bendruomenes glaudesniam bendradarbiavimui. „Versmės“ gimnazijos bibliotekoje organizuojamas užsiėmimas „Pasirūpink savo akimis“, jis vyksta kiekvieną trečiadienį per ilgąją pertrauką. Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė K. Čarienė veda akių mankštas. Išbando klasikinius pratimus akims, jogą, masažą.
          Kad mūsų  akys būtų sveikos turim nepamiršti sveikai maitintis, reguliariai atlikti akių mankštas bei pasirūpinti akių drėkinimu. Akys yra mūsų  sielos veidrodis – kurį turim saugoti !

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Gegužės 30 d. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyko pirmos pagalbos konkursas „Išgelbėk gyvybę“. Konkurse dalyvavo pirmų klasių mokiniai.  Jo metu VSPS K. Čarienė parengė 3-jų dalių užduotis: testą, situacijos analizę ir praktinę užduotį. Kiekvienas komandos narys turėjo galimybę pasireikšti konkurse. Konkurso metu buvo nagrinėjamos įvairios situacijos susijusios su pirmąja pagalba: pagrindinis suaugusiojo žmogaus gaivinimas, pirmoji pagalba apalpus, pirmoji pagalba užspringus (produktyvus kosulys), pirmoji pagalba lūžus viršutinėms ar apatinėms galūnėms, kraujavimo stabdymas. Moksleiviai ne tik savarankiškai atlikinėjo užduotis, bet ir po kiekvienos konkurso dalies visuomenės sveikatos priežiūros specialistė nurodė klaidas, dar kartą papasakojo, kaip teisingai reikia suteikti pirmąją pagalbą individualioje situacijoje, tad moksleiviai smagiai ir aktyviai sudalyvavo pirmos pagalbos konkurse ir papildė žinias.Po konkurso komandos buvo apdovanotos Elektrėnų savivaldybė Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
          Dėkojame Visuomenės sveikatos biurui už dovanas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996288
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1721
6224
27513
2898454
212733
344283
2996288

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:35

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?