• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          Gegužės 30 d. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyko pirmos pagalbos konkursas „Išgelbėk gyvybę“. Konkurse dalyvavo pirmų klasių mokiniai.  Jo metu VSPS K. Čarienė parengė 3-jų dalių užduotis: testą, situacijos analizę ir praktinę užduotį. Kiekvienas komandos narys turėjo galimybę pasireikšti konkurse. Konkurso metu buvo nagrinėjamos įvairios situacijos susijusios su pirmąja pagalba: pagrindinis suaugusiojo žmogaus gaivinimas, pirmoji pagalba apalpus, pirmoji pagalba užspringus (produktyvus kosulys), pirmoji pagalba lūžus viršutinėms ar apatinėms galūnėms, kraujavimo stabdymas. Moksleiviai ne tik savarankiškai atlikinėjo užduotis, bet ir po kiekvienos konkurso dalies visuomenės sveikatos priežiūros specialistė nurodė klaidas, dar kartą papasakojo, kaip teisingai reikia suteikti pirmąją pagalbą individualioje situacijoje, tad moksleiviai smagiai ir aktyviai sudalyvavo pirmos pagalbos konkurse ir papildė žinias.Po konkurso komandos buvo apdovanotos Elektrėnų savivaldybė Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
          Dėkojame Visuomenės sveikatos biurui už dovanas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


           Kasmet Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje minime Pasaulinę dieną be tabako. Šios akcijos tikslas – skatinti visus rūkančiuosius atsisakyti tabako gaminių.
                   Gegužės 22 - 24 d. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos socialinės pedagogės A. Dimšaitė ir V. Žigutienė, tikybos mokytoja R. Ramanauskienė, etikos  mokytoja T. Einorienė, psichologė R. Baleišienė ir  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė K. Čarienė vedė  integruotas pamokos 1 klasių mokiniams, skirtas rūkymo prevencijai. Šių pamokų tikslas – informuoti mokinius apie rūkymo žalą organizmui, (taip pat ir elektroninių cigarečių) ugdyti vaikų kritinį ir kūrybinį mąstymą. Mokiniai žiūrėjo paruoštas informacines skaidres, darė pratimus grupėse, skaičiavo, kiek pinigų išleidžiama „dūmais“, siūlė savo būdus,  kaip galima atsipalaiduoti  atsisakant cigaretės. Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė K. Čarienė paruošė lankstinukus mokiniams „Kaip rūkymas žaloja tave“.


          Balandžio 20 dieną minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Šią dieną organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą.
          Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje balandžio 19 d. vyko akcija, skirta triukšmo prevencijai: jau nuo 7.30 val. mokinių prezidentas J. Prekeris, mokinių tarybos narė J. Vasilevska, visuomenės sveikatos specialistė K. Čarienė ir socialinė pedagogė A. Dimšaitė pasitiko prie durų visą gimnazijos bendruomenę dalindami ženkliukus „triukšmui – NE“. Gimnazijos fojė buvo rodomos skaidrės apie triukšmo poveikį klausai, patarimai jaunimui kaip išsaugoti vieną svarbiausių jutimo organų – klausą. Visuomenės sveikatos specialistė K. Čarienė paruošė informacinius lankstinukus mokiniams.
          Tikimės, jog dauguma susimąstė apie savo klausos išsaugojimą ir triukšmo poilsio metu problemos sprendimą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė K. Čarienė


     Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Pagal PSO ,,sveikata - tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą.
     Kaip ir kiekvienais metais , vasaris skelbiamas – sveikatingumo mėnesiu. Šios akcijos tikslas – ugdyti teisingą mokinių mąstymą apie sveikatą ir jos tausojimo būdus. Vasario 21 – 28 dienomis Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijoje buvo organizuojami įvairūs renginiai bei akcijos.

     2016-11-23 Elektrėnų savivaldybės "Versmės" gimnazijoje vyko psichotropinių medžiagų prevencijos renginys. Renginio metu su 10-tų klasių jaunuoliais buvo kalbama - diskutuojama apie psichotropinių medžiagų prevenciją, psichotropines medžiagas (tabako gaminius, narkotikus, alkoholį ir kt.) taip pat apie vaistus, kurie naudojami ne pagal paskirtį ir turi neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Susitikimo metu jaunuoliai buvo konsultuojami psichotropinių medžiagų prevencijos temomis. Susitikimus organizavo ir moderavo - Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, gimnazijos soc. pedagogės, JPSPP koordinatorė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė J. Ramanauskaitė

      Š.m. lapkričio 2 dieną Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijoje buvo atvykęs specialistas iš įmonės ,,AKIVAIZDA“ opt. Ramūnas Būda. Gimnazijos darbuotojai ir pedagogai galėjo nemokamai pasitikrinti ir sužinoti:
1. regėjimo aštrumą žiūrint į tolį ir iš arti;
2. lęšiuko drumstumą;
3. akių spaudimą (profilaktikikos priemonė norint patikrinti ar nėra gliaukomos).
    Konsultacijų metu buvo išsiaiškinti darbuotojų nusiskundimai ir poreikiai, pagal kuriuos buvo suteikta galimybė išsirinkti, pasikeisti akinius (skaitymui, vairavimui,  darbui prie kompiuterio ir kitų IT prietaisų). Taip pat ugdymo įstaigos darbuotojai buvo konsultuojami mitybos tema. Specialistas nurodė, kokius maisto produktus vertėtų įtraukti į valgiaraštį norint išsaugoti ryškų ir aiškų regėjimą. Specialistas pateikė rekomendacijas: kaip ir kokius galima atlikti pratymus akims, kiek laiko reikia paisėti akims po įtempto darbo; kokius verta rinktis maisto papildus, norint išsaugoti regėjimą.
     Po savaitės ugdymo įstaigos darbuotojai džiaugėsi užsisakę ir gavę naujus akinius, kurie leis matyti kokybiškesnį ir ryškesnį pasaulio vaizdą.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė J. Ramanauskaitė


     Š. m. rugsėjo mėnesį Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijoje pasitikome naujus mokslo metus su atnaujintu sveikatos kabinetu. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parodė iniciatyvą ir suteikė galimybę išsirinkti naujus baldus kabinetui. Kabinete pakeisti visi seni baldai, vietoj jų nupirkti nauji: naujos dokumentų spintos, modernus ir ryškios spalvos darbo ir pasitarimų stalas, ergonomiška bei patogi darbo kėdė ir nauja, ryškios spalvos sofa-lova. Nors kabinetas neremontuotas ir ugdymo įstaigos planuose nenumatytas remontas, džiaugiamės jog nauji, modernūs, šviesūs baldai sveikatos kabinetą pagyvino bei suteikė jaukumo.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julė Ramanauskaitė

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

1784757
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
4773
7240
31127
1718051
107878
196778
1784757

Jūsų IP: 54.198.165.74
2017-09-22 15:16

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?