• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

          Nešvarių rankų ligos puola ir suaugusiuosius, bet vaikus – stipriau. Vaikai greitai užsikrečia infekcinėmis ligomis, ne tik dėl prastesnės higienos, bet ir dėl silpnesnės imuninės sistemos, kuri negali nugalėti pavojingų mikrobų. Todėl mažas vaikas greitai suserga virškinimo sistemos ir kitokiomis ligomis.
          Labai svarbu, kad kiekvienas vaikas mokėtų plauti rankas.


          Mes, su Kietaviškių pagrindinės mokyklos priešmokyklinukais pabandėm į rankų higieną pažiūrėti kaip į smagu  žaidimą. Įsivaizdavome, kad mūsų stebuklingoje dėžutėje, sėdi milžiniška kariuomenė, kuri tuoj užgrobs mūsų rankytes. Kariuomenės kapitonas Virusas Gripas, turintis ypatingą gebėjimą sukelti aukštą temperatūrą, kosulį, silpnumą. generolė Ešerichija, iššaukianti viduriavimą, pilvo skausmus bei kiti ne ką mažiau pavojingi pagalbininkai. Armijos strategija klastinga – būti nematomais ir slėptis daiktuose, kuriuose galėtų būti mikrobai.  Skubėjome nuplauti visa šį pulką nuo savų rankyčių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

                                                    

                 Rugsėjo mėnesį Kietaviškių pagrindinė mokykla prisijungė prie sveikatos stiprinimo projekto „ SVEIKATIADA“. 
          „Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mityba ir fizinį aktyvumą. Projekto metu vaikams organizuojami įdomūs ir patrauklūs  renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.
                 MES STARTUOJAME !!!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė

 


          Sveiki vaikai – sveika ir laiminga ateitis.  Kaip užauginti naują kartą, kuri nesirgtų netinkamos mitybos sukeltomis ligomis? Kaip maitintis sveikai, nuo ko pradėti? Dietologai pasakys: „Nuo sveikų pusryčių, kurie užima itin svarbią vietą vaiko mitybos grandinėje“.
            Nuo to ir prasidėjo nauji mokslo metai, nuo PUSRYČIŲ.
          Rugsėjo 18 – 20 d. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė aplankė  ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus,  su klausimu „Kodėl pusryčiauti būtina?“. Rytas prasidėjo nuo smagios rytinės mankštos, su vaikais ryto rate kalbėjome ką jie valgo per pusryčius, kaip jie įsivaizduoja pačius skaniausius savo pusryčius. Vieningai nutarėme, kad pats vertingiausias patiekalas su kuriuo reikia pradėti rytą - tai  yra košė. Su vaikais žaidėm žaidimą „ Matau, liečiu, ragauju“. Vaikai susipažino su grikių, ryžių, avižinių dribsnių, perlinių, manų kruopų košėmis, pakalbėjome apie jų naudą mūsų mažam organizmui. Po užsiėmimo keliavome į valgyklą valgyti avižinės košės, kurią paskaninom džiovintais vaisias, moliūgų sėklomis, morkomis. Pavyko skani ir linksma košė. Grįžus po skanių pusryčių vaikai galėjo kurti savo mėgstamą košę ant balto lapo. Su mažiausiais kūrėm paveikslą lėkštėje „Draugystės košė“  įvairių kruopų asorti klijavome į mūsų draugystės lėkštę).

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Ne pamokslai, o praktiški užsiėmimai skatina vaikus domėtis sveika mityba. Birželio 6 d., Kietaviškių mokykloje su stovyklaujančiais vaikais   mes keliavom į sveiko maisto šalį. Mūsų rytas prasidėjo nuo smagios rytinės mankštos. Po mankštos su vaikais prisiminėme kas yra sveika mityba, iš ko ji susidaro. Kodėl mūsų organizmui taip reikalingas vanduo, kodėl turim ko daugiau judėti. Gaminome daržovių ir vaisių kokteilius, užrištomis akimis vaikai spėliojo  grūdines kultūras – lęšius, grikius, žirnius. Ragavome daigintų sėklų ir grūdų, diskutavome kokias maistines vertybės turi šie maisto šaltiniai. Prisiminėme apie cukrų ir druską, kodėl reikia riboti jų vartojimą, spėliojome kiek cukraus turi mūsų pamėgti maisto produktai (coca cola, traškučiai, bandelės, guminukai). Galiausiai gaminome – žalią lazaniją, šis procesas vaikams buvo pats mieliausias, nes ne tik pasigamino sveikuolišką patiekalą, bet ir godžiai degustavo ir pavaišino visą mokyklos bendruomenę.  Skaniai užvalgė, keliavome į mokyklos kiemą, žaisti žaidimų, pasportuoti. 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Gegužės 31 dieną pasaulis mini Pasaulinę dieną be tabako. Šios dienos tikslas – apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių ir aplinkos problemų. Ši diena paminėta ir Kietaviškių pagrindinėje mokykloje.
          Ilgųjų pertraukų metu mokiniai dalyvavo prevencinėje akcijoje „Obuolys vietoj cigaretės“, kurių metu mokiniams, mokytojams buvo dalinami obuoliai, skrajutės su logotipu „Obuolys vietoj cigaretės“. Minint šią dieną mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, linkėjo nepradėti rūkyti, o bandžiusius  mesti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Kietaviškių pagrindinėje mokykloje gegužės mėnesi vyko pirmos pagalbos pamoka, kurios metų 9 kl. moksleiviai susipažino su pradinių suaugusio žmogaus gaivinimų, naudojant defibriliatorių (AED), pirmąją pagalba skęstančiajam ir kaip elgtis ištikus šilumos smūgiui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


     Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Pagal PSO ,,sveikata - tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą.
     Kaip ir kiekvienais metais , vasaris skelbiamas – sveikatingumo mėnesiu. Šios akcijos tikslas – ugdyti teisingą mokinių mąstymą apie sveikatą ir jos tausojimo būdus. Vasario 21 – 28 dienomis Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojami įvairūs renginiai bei akcijos.
     Sveikatingumo savaitės metu moksleiviai galėjo nemokamai atlikti kūno sudėties analizę, kiekvienas dalyvis gavo atmintines, kuriuose buvo nurodytas: svoris, ūgis, kūno masės indeksas, raumenų procentas, medžiagų apykaitos greitis, rekomenduojamas paros kalorijų kiekis. Moksleiviai buvo konsultuojami sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos klausimais.

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2144483
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1655
7981
20006
2076393
146487
172389
2144483

Jūsų IP: 54.224.102.26
2017-11-23 03:56

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?