• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          Ne pamokslai, o praktiški užsiėmimai skatina vaikus domėtis sveika mityba. Birželio 6 d., Kietaviškių mokykloje su stovyklaujančiais vaikais   mes keliavom į sveiko maisto šalį. Mūsų rytas prasidėjo nuo smagios rytinės mankštos. Po mankštos su vaikais prisiminėme kas yra sveika mityba, iš ko ji susidaro. Kodėl mūsų organizmui taip reikalingas vanduo, kodėl turim ko daugiau judėti. Gaminome daržovių ir vaisių kokteilius, užrištomis akimis vaikai spėliojo  grūdines kultūras – lęšius, grikius, žirnius. Ragavome daigintų sėklų ir grūdų, diskutavome kokias maistines vertybės turi šie maisto šaltiniai. Prisiminėme apie cukrų ir druską, kodėl reikia riboti jų vartojimą, spėliojome kiek cukraus turi mūsų pamėgti maisto produktai (coca cola, traškučiai, bandelės, guminukai). Galiausiai gaminome – žalią lazaniją, šis procesas vaikams buvo pats mieliausias, nes ne tik pasigamino sveikuolišką patiekalą, bet ir godžiai degustavo ir pavaišino visą mokyklos bendruomenę.  Skaniai užvalgė, keliavome į mokyklos kiemą, žaisti žaidimų, pasportuoti. 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Gegužės 31 dieną pasaulis mini Pasaulinę dieną be tabako. Šios dienos tikslas – apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių ir aplinkos problemų. Ši diena paminėta ir Kietaviškių pagrindinėje mokykloje.
          Ilgųjų pertraukų metu mokiniai dalyvavo prevencinėje akcijoje „Obuolys vietoj cigaretės“, kurių metu mokiniams, mokytojams buvo dalinami obuoliai, skrajutės su logotipu „Obuolys vietoj cigaretės“. Minint šią dieną mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, linkėjo nepradėti rūkyti, o bandžiusius  mesti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


          Kietaviškių pagrindinėje mokykloje gegužės mėnesi vyko pirmos pagalbos pamoka, kurios metų 9 kl. moksleiviai susipažino su pradinių suaugusio žmogaus gaivinimų, naudojant defibriliatorių (AED), pirmąją pagalba skęstančiajam ir kaip elgtis ištikus šilumos smūgiui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Čarienė


     Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Pagal PSO ,,sveikata - tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą.
     Kaip ir kiekvienais metais , vasaris skelbiamas – sveikatingumo mėnesiu. Šios akcijos tikslas – ugdyti teisingą mokinių mąstymą apie sveikatą ir jos tausojimo būdus. Vasario 21 – 28 dienomis Kietaviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojami įvairūs renginiai bei akcijos.
     Sveikatingumo savaitės metu moksleiviai galėjo nemokamai atlikti kūno sudėties analizę, kiekvienas dalyvis gavo atmintines, kuriuose buvo nurodytas: svoris, ūgis, kūno masės indeksas, raumenų procentas, medžiagų apykaitos greitis, rekomenduojamas paros kalorijų kiekis. Moksleiviai buvo konsultuojami sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos klausimais.


     2016-11-21 Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko psichotropinių medžiagų prevencijos renginys. Renginio metu su 5-10-tų klasių jaunuoliais buvo kalbama - diskutuojama apie psichotropinių medžiagų prevenciją, psichotropines medžiagas (tabako gaminius, narkotikus, alkoholį ir kt.) taip pat apie vaistus, kurie naudojami ne pagal paskirtį ir turi neigiamą poveikį žmogaus organizmui. Susitikimo metu jaunuoliai buvo konsultuojami psichotropinių medžiagų prevencijos temomis. Susitikimus organizavo ir moderavo- Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, gimnazijos soc. pedagogės, JPSPP koordinatorė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė J. Ramanauskaitė

     Š. m. spalio 24 dieną Kietaviškių pagrindinėje mokykloje vyko individualios konsultacijos skirtos mokyklos darbuotojams ir pedagogams. Konsultacijų metu dalyviai turėjo galimybę nemokamai: atlikti kūno sudėties analizę, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, sužinoti streso lygį bei sužinoti apie nemokamas prevencines programas.
     Atlikus kūno sudėties analizę, kiekvienas dalyvis gavo atmintines, kuriuose buvo nurodytas: svoris, ūgis, kūno masės indeksas, raumenų procentas, medžiagų apykaitos greitis, rekomenduojamas paros kalorijų kiekis. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė išsamiai pakomentavo, ką reiškia kiekvienas rodiklis bei konsultavo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos ir mitybos klausimais. Specialistės nurodė, jog atmintines vertėtų nepamesti ir po 3 mėnesių galima bus vėl atlikti šį tyrimą bei įvertinti, kaip pasikeitė rodikliai dalyvių: kurie nesportavo ir pradėjo sportuoti; kurie vartojo per daug kalorijų per parą ir pradėjo subalansuotai maitintis ir kt.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julė Ramanauskaitė

     Š. m. rugsėjo mėnesį Kietaviškių pagrindinėje mokykloje pasitikome naujus mokslo metus su atnaujintu sveikatos kabinetu. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parodė iniciatyvą ir suteikė galimybę išsirinkti naujus baldus kabinetui. Kabinete pakeisti visi seni baldai, vietoj jų nupirkti nauji: naujos dokumentų spintos, modernus ir ryškios spalvos darbo stalas, ergonomiška bei patogi darbo kėdė ir nauja, ryškios spalvos sofa-lova.


taip atrodėjo kabinetas priešo dabar štai toks kabinetas


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Julė Ramanauskaitė     

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

1784772
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
4788
7240
31142
1718051
107893
196778
1784772

Jūsų IP: 54.198.165.74
2017-09-22 15:19

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?