• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

          Sausio mėnesį  Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko profilaktinės ploksčiapėdystės mankštelės, kurių metu basomis kojomis buvo atliekami įvairūs pratimai, stiprinantys pėdų ir kojų raumenis bei raiščius, formuojantys taisyklingą  pėdos skliautą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova

          Spalio 26 d. Elektrėnų lopšelis-darželis "Pasaka" sporto salėje buvo maloniai triukšminga, nes vyko kasmetinės vaikų kvadrato varžybos. Jose dalyvavo dviejų darželių rinktinės, tai lopšelis-darželis "Žiogelis" ir lopšelis-darželis "Pasaka". Rinktinės buvo sudarytos iš aštuonių  vaikų. Sirgalių palaikomi vaikai parodė, kad moka žaisti kvadratą, nes žaidžiant kvadratą reikią būti greitam, vikriam ir koordinuotam. Varžybos buvo įdomios - sirgaliai ir dalyviai patyrė daug gerų emocijų. Sėkmė varžybose lydėjo lopšelio darželio "Pasaka" I-osios komandos vaikus, kurie iškovojo pirmą vietą. Antrą vietą laimėjo lopšelio-darželio" Žiogelis" vaikai, trečiąją vietą laimėjo -"Pasakos" II-oji komanda.  Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Lapkričio 6 dieną Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko projekto „Daržiukas“ ir šventės „Rudens pynė“ baigiamasis renginys. 
          Balandžio mėnesį Elektrėnų lopšelio-darželio „Pasaka“ aktyvių darbuotojų komanda pradėjo planuoti projektą „Svajonių daržiukas“. Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos:  Rasa Stankevičienė, Violeta Sakalinskienė ir Dalia Čepanonienė - daržo mylėtojos iškėlė tikslą „Skatinti vaikus tyrinėti, domėtis augalais, prieskoniais, vaistingomis žolelėmis“. Pavasarį pasiruošėm žemę sėjai ir pasodinom įvairiausių augalų, vasarą laistėm ir ravėjom, o, atėjus rudeniui, nuėmėm derlių.


            Spalio 24 dieną, mūsų darželio komanda „Riešutėliai“ dalyvavo konkurse „Sveikuolių  sveikuoliai“.  Komandoje dalyvavo 5 priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai. Renginiui buvo paruoštas komandos prisistatymas su šokiu ir muzika. 
          Renginio metu vaikai atliko įvairias visuomenės sveikatos priežiūros specialistų parengtas užduotis. Vienos iš jų buvo daromos komandose, naudojant įgytas žinias. Kitos užduotys buvo sportinio pobūdžio. Komandą palaikė auklėtoja ir sveikatos priežiūros specialistė. Be abejo už komandą „sirgo“ ir visas darželis. 
               Atlikus visas užduotėles, garbingai užimta III vieta. Įteikti prizai ir diplomas už dalyvavimą. Dalyviai į darželį parsinešė puikią nuotaiką, pagerintas žinias apie sveiką gyvenseną.
                                                                                                                                  Sveikiname!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Spalio 16 d. minima Pasaulinė maisto diena, kurios metu atkreipiamas visuomenės dėmesys į sveiką mitybą. Lopšelis – darželis „Pasaka“ kiekvienais metais organizuoja „Sulčių dieną“.
          Ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai, jų tėvai/globėjai atsinešė  įvairių vaisių, daržovių ir sulčiaspaudžių. Po pusryčių vaikai grupėse apžiūrėjo visas gėrybes, ragavo, uostė, įvertino spalvų pokyčius, derino įvairius skonius, matavo ir lygino proporcijas. Su auklėtojų pagalba spaudė sultis. Ragaudami aptarė kuo naudingos daržovės ir vaisiai. Labiausiai  visiems patiko sulčių kokteilis. Vaikai džiaugėsi galėdami patys pasigaminti sulčių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Rugsėjo mėnesio pabaigoje Elektrėnų lopšelyje-darželyje ,,Pasaka”, ,,Žirniukų” grupėje vyko projektas ,,Daržo dovanos”. Visą savaitę ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Nijolė Karužienė ir Ingrida Petrauskienė pasakojo vaikams kuo naudingos daržovės. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova supažindino vaikus kokių kuri daržovė turi vitaminų. Ragino kuo daugiau valgyti daržovių. Grupėje vaikai atliko įvairius darbelius: aplikavo gražuolį moliūgą, lipdė, piešė, klausėsi, žiūrėjo Hertos-Matulionytės-Burbienės iliustruotą knygelę ,,Vitaminai – vaikų draugai”; iš knygelės Sveikatai palanki mityba „Brokoliukas” atliko užduotėlę „Kasdien valgyk vaivorykštę”; piešė sveikatai palankaus maisto piramidę. O projektą “Daržo dovanos” užbaigė patys gamindami virtų daržovių mišrainę. Patys daržoves lupo, pjaustė, ragavo.  Buvo daug gerų linksmų emocijų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


                Rugsėjo 24 dieną Pažaislio sveikatingumo komplekse „Monte pacis“ vyko Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuota sveiko maisto šventė. 
              Sveiko maisto šventė, tai daugiau nei 25 metus trunkanti Lietuvos sveikuolių sąjungos  tradicija, skatinanti žmones domėtis valgymo kultūra, sveiku maistu ir jo įtaka sveikatai. Šiais metais renginio pagrindinis tikslas buvo suteikti žinių apie sveikatai palankią mitybą.

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996222
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1655
6224
27447
2898454
212667
344283
2996222

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:20

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?