• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

          Elektrėnų lopšelio-darželio „Pasaka“ darbuotojai mokėsi teikti pirmąją pagalbą, naudojant defibriliatorių. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galime išgelbėti žmogui gyvybę. 


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Gegužės 4 d. Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ papildomo neformaliojo švietimo (kūno kultūros) mokytojas Ovidijus Manomaitis organizavo „Mažojo krepšinio“ varžybas. Šiose varžybose žaidė priešmokyklinių ugdymo grupių komandos. Prieš pradedant žaidimą visos komandos apšilo, kiekvienas žaidėjas metė į krepšį, per 1 min., komanda turėjo kuo daugiau kartų mesti į krepšį ir, žinoma, skaičiuojami buvo tik taiklūs metimai. Trečiąją vietą užėmė 12 gr. „Kiškučiai“, antrąją 8 gr. „Meškučiai“, o pirmos vietos nugalėtojais tapo 9 gr. „Drugeliai“.  

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Gegužės 2 d., Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko priešmokyklinių ugdymo grupių „Mažojo futboliuko“ varžybos. Varžėsi visų priešmokyklinio ugdymo grupių komandos po šešis žaidėjus,  žaidimas vyko 3x3, žaidėjai po kiek laiko vis pasikeisdavo, kad visi komandos dalyviai turėtų galimybę išbandyti savo jėgas. Po atkaklios sportinės kovos, trečiąją  garbingą vietą užėmė 8gr. „Meškučiai“, antrąją 12gr. „Kiškučiai“, pirmąją vietą 9 gr. „Drugeliai“.  


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Asmens higiena padeda saugoti bei stiprinti sveikatą, o ankstyvasis higienos ugdymas yra svarbus sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Kad vaikai įsisąmonintų kaip apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo vedamos sveikatos pamokėlės apie bendrąją asmens higieną (naudojimasis tualetu, ranku plovimas, rūbų ir avalynės priežiūra, elgesio kultūra prie stalo, asmeninių daiktų priežiūra). Vaikai mokėsi taisyklingai plauti rankytes tekančiu vandeniu ir muilu, sprendė užduotis. Reikėjo apvesti savo ranka  ir nupiešti mikrobus tose vietose, kurios dažnai praleidžiamos jeigu rankos plaunamos nerūpestingai. Vaikams svarbu leisti suprasti, jog būti švariam–reiškia būti sveikam.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


          Sveikatinimo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta  Pasaulinei sveikatos dienai paminėti  vyksta  jau ketvirtus metus iš eilės. 2017 metais akcija įtraukta  į Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų  asociacijos „Sveikatos želmenėliai“  projektą „Žaidžiam, šokame,  bėgiojam – kartu su šeima sportuojam“. Akcijos organizatoriai siekia sudominti visas respublikos ikimokyklines įstaigų bendruomenes masiniu bėgimu. Šioje akcijoje dalyvavo ir Elektrėnų lopšelis-darželis „Pasaka“
          Akcijos tikslas, populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu. Formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima. Padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai.
          Sveikatinimo akcija  - masinis bėgimas „Aš bėgu – 2017“ Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ suorganizuotas 2017 m. balandžio 25 d. Po mankštos, kurią pravedė ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja, Olga Pundzvičienė, visi maži ir dideli bėgo, kas trumpesnę distanciją įveikė, o kas ir aplink darželį apibėgo. Visi dalyviai pagerino savo asmeninius bėgimo rezultatus.

Justina Rimkienė, Elektrėnų lopšelio – darželio „ Pasaka“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui


          Dantų priežiūros tema labai aktuali ne tik suaugusiems, bet ir patiems mažiausiems. Dauguma tėvų vaikų dantukais susirūpina per vėlai, todėl vaikai neišvengia skausmingų apsilankymų pas dantų gydytoją.  Sveikatos priežiūros specialistė organizavo pažintinę išvyką į odontologijos kliniką  UAB „Auvadenta“. Elektrėnų lopšelio-darželio „Pasaka“ „Kiškučių“ grupė turėjo galimybę susipažinti su darbo įrankiais, įrangą, paciento kėde. Odontologė  atsakė į vaikus dominančius klausimus. Pamokė kaip taisyklingai valyti dantukus. Vaikai pasėdėjo „stebuklingoje“ paciento kėdėje, kuri vaikams sukėlė daug emocijų. Darželyje su muliažų pagalba vaikai mokėsi valyti dantis ir atliko visa tai praktiškai. Vyko pokalbiai–diskusija „Kad dantukai būtų sveiki“. Žiūrėjo filmuką „Bakteriukas“ ir „Ėduoniukas“, kurie apsigyvena berniuko, valgančio labai daug saldumynų ir nemėgstančio valyti dantukus, dantukuose. Piešė dantuko draugus. Lipdė iš plastilino dantukus. Gavo namų užduotis „Dantų valymo kalendorius“,  kurį išleido Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tėveliams pristatyta informacinė atmintinė „Taisyklingas dantų valymas“.
          Tikimės, kad sąmoningas ir sistemingas dantų valymas taps kasdieniniu įpročių kiekvienam vaikui.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova


     Fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių sveikatą stiprinančių veiksnių. Vaikus būtina mokyti kūno kultūros, sudaryti jiems palankias sąlygas realizuoti savo poreikius ir interesus. Kovo mėnesį Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko draugiškos „Mažojo ledo rituliuko“  rungtynės.
     Laimėjo „Drugelių “grupė. Teigiamos  emocijos ir džiaugsmas lydėjo visas rungtynes. Taigi, fizinė veikla vaikui teikia neabejotiną naudą. Fizinis aktyvumas yra prasmingas tada, kai jis stiprina fizinę ir psichinę sveikatą.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Vetrova     

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

1784781
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
4797
7240
31151
1718051
107902
196778
1784781

Jūsų IP: 54.198.165.74
2017-09-22 15:20

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?