• Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  • Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras


          2017 m. rugsėjo 13 d. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su VĮ ,,Automagistralė“ Vievio padaliniu organizavo akciją „ Būk saugus, būk matomas“, kurios tikslas – skatinti vaikus, mokinius ir gyventojus nešioti atšvaitus, kad būtų geriau matomi ir saugesni gatvėje tamsėjančiais rudens rytais ir vakarais.
          VĮ ,,Automagistralės“ Vievio padalinio darbuotojai pademonstravo saugos diržų imitavimo įrenginį, priminė saugos diržų svarbą, saugaus elgesio kelyje taisykles, kiekvienas estafečių dalyvis buvo apdovanotas VĮ ,,Automagistralė“ Vievio padalinio įsteigtais prizais: atšvaitais, signalinėmis liemenėmis, informacinėmis knygutėmis.
          Elektrėnų sav. visuomenės sveikatos biuro specialistės pademonstravo apsvaigimą imituojančius akinius ir rankas, pasiūlė sudalyvauti akcijos dalyviams smagiose estafetėse bei viktorinoje. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas biuro įsteigtais prizais: atšvaitais, rašikliais.
          Mažiesiems daugiausiai džiaugsmo suteikė Vilniaus apskrities VPK, Elektrėnų policijos komisariato šuniuko Amsio apsilankymas. Mažieji akcijos dalyviai kartu su pareigūnais mokėsi, kaip taisyklingai pereiti gatvę, dalyvavo estafetėse. Pareigūnai taip pat  informavo kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, kad būtume matomi tamsiu paros metu. Atšvaitas –  juostelė dedamas ant dešinės rankos, aukščiau riešo.  Vaikams buvo primenama, kad pats atšvaitas nešviečia. Jis tik atspindi automobilių žibintų šviesą ir nematomus padaro matomais. Deja, ne visi eismo dalyviai supranta jų svarbą, žmogų su atšvaitu vairuotojas gali pastebėti iš penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito.
          Taip pat prie akcijos prisidėjo IĮ ,,J. Stankevičiaus vairavimo mokykla“, kurios instruktorius kartu su norinčiais išbandyti imituojančius apsvaigimą akinius ir vairavimo įgūdžius vienu metu. Visi vairavę dalyviai vienu balsu teigė, jog reakcija, koordinacija ir vairavimo įgūdžiai žymiai suprastėjo užsidėjus specialius apsvaigimą imituojančius akinius.
          Akcijos organizatoriai praeiviams palinkėjo geros dienos ir priminė, kad reikia elgtis atsakingai, turint su savimi asmeninę saugos priemonę – atšvaitą – patekti į eismo įvykį tikimybė yra labai maža. 

 

Facebook

Elektrėnų savivaldybė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Higienos institutas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Valstybinis psichikos sveikatos centras

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

World Health Organization Country Office, Lithuania

Nacionalinis kraujo centras

Abromiškių reabilitacijos ligoninė

Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Norway grants

Jaunimo sveikatos tinklas

2996323
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
1756
6224
27548
2898454
212768
344283
2996323

Jūsų IP: 54.226.253.34
2018-02-22 08:40

Sveikatos patarimai

Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja ir žmonės jaučia daug žemesnę temperatūrą, nei iš tikrųjų yra, todėl ir nušalti galima daug greičiau.

Saugokimės peršalimo ligų ir gripo

Pastoviai padidėjęs kraujospūdis žalingas Jūsų sveikatai ir turi būti gydomas! Kraujospūdis – kraujo slėgis į arterijų sieneles, atsirandantis dirbant širdžiai.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

Lietuvoje besitęsiantis šaltasis sezonas džiugina krintančiu sniegu ir žiemos pramogomis, tačiau jis lemia ir tam tikrus pavojus. Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.

Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų

Nepaisant tobulėjančių diagnostikos metodų ir gydymo metodų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, krūties vėžys išlieka viena dažniausių moterų ligų, kurių Lietuvoje kasmet diagnozuojama virš 1300 naujų atvejų.

Ką reikia žinoti apie krūties vėžį?