Pradžia Švietimo įstaigos Elektrėnų lopšelis-darželis "Pasaka" „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“

„Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“

56

          “Nykštukų“ ir „Pasakėlių“ grupėse kovo 2 – 9 dienomis vyko veikla „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį“. Veikla prasidėjo Vandens Lašelio kelione.

          Klausydami pasakos „Vandens lašelio kelionė“ ir žiūrėdami skaidres, vaikai susipažino su vandens apytakos ratu, vandens būviu (kietu ir skystu). Su vandens lašeliu keliavome į žinių karalystę. Vyko diskusija, kurios metu buvo kalbama koks svarbus ir nepakeičiamas vanduo, kad be vandens planetoje nebūtų gyvybės ir mus supanti sistema negalėtų egzistuoti. Apie tai, kaip turime saugoti vandenuką, kas nutiktų, jei jo staiga nebeliktų? Vaikai sužinojo, kad vanduo tiesiog būtinas žmogaus organizmui, visai gyvajai gamtai, kiekvienai gyvai ląstelei. Ragavo paprasto vandens, vandens su druska, cukrumi, apibūdino jo skonį. Kad vandenukas būtų skanesnis, jį galima pagardinti natūraliomis daržovėmis ir vaisiais. Visą tai išbandėme ir degustavome paskaninę vandenį agurkais, braškėmis, apelsinais, mandarinais, laimu, kokteilinės mėtos lapeliais.

          Vėliau su Vandens Lašeliu atsidūrėme mokslinėje laboratorijoje, atlikome eksperimentus su vandeniu: ,,Vaikštantis vanduo“, „Ištroškusi salota“, „Debesėliai“, „Skęsta – neskęsta“ , kokiame, šiltame ar šaltame vandenyje greičiau tirpsta ledas.

Visuomenės sveikatos specialistė Rima Sodonienė