Pradžia Švietimo įstaigos Semeliškių gimnazija SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOJE

SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJOJE

101

    Vasario mėnuo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Visą savaitę mokykloje vyko renginiai.


    Pirmadienį paskyrėme judesio svarbai, pavadinome jį „JUDESIO JĖGA“. Šios pertraukos metu skambant šūkiui „MES MAŽI IR DIDELI KARTU SPORTUOSIME VISI“ ir muzikai visi mankštinomės, šokome linksmąjį ančiukų šokį, po kurio su puikia nuotaika grįžome į klases. Nuoširdus AČIŪ 9 klasės moksleiviams, padėjusiems suorganizuoti šios dienos šventę.
    Antradienį rinkomės gimnazijos valgykloje ir paskyrėme pertrauką, kurios tema „NATŪRALIOS SULTYS“. Kalbėjome apie natūralių sulčių naudą mūsų organizmui. Sultys, tai vitaminų ir mineralų šaltinis, kuris būtinas kasdien, kad augtume sveiki ir žvalūs. Mokiniai turėjo galimybę patys spausti ir ragauti morkų bei obuolių sulčių. Mums talkino mokyklos virėjos ir 8 klasės moksleiviai. Visiems sultys labai patiko, juk tai labai skanu, sveika ir nieko nėra sudėtingo pasigaminti namuose patiems.
    Trečiadienį dienos pertrauką paskyrėme „SVEIKUOLIŲ KOŠEI“. Kartu su mokyklos virėjomis išvirėme įvairių košių: avižinių dribsnių, perlinių kruopų, ryžių, grikių, žirnių, manų. Pasivaišinę grįžome į klases. Apie jų naudą kalbėjo 10 klasės moksleiviai.
    Ketvirtadienis – „ŠOKIO SŪKURYJE“, klausėme įvairios šokių muzikos, kartu smagiai pašokome.
    Penktadienis – „KLASIŲ VĖDINIMAS BŪTINAS“. Pertraukų metu raginome mokytojus, mokinius vėdinti klases. Su 8 klasės moksleiviais vedėme pokalbius apie klasių vėdinimo būtinumą, kad grynas oras, tai sveikatos pagrindas ir vėdinant galima išvengti daugelio infekcinių susirgimų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Liudvinavičienė