Pradžia Švietimo įstaigos Semeliškių gimnazija Pasaulinė cukrinio diabeto diena

Pasaulinė cukrinio diabeto diena

87


    Kaip ir kasmet, lapkričio 14-ąją, Semeliškių gimnazijoje minėjome Pasaulinę cukrinio diabeto dieną. Cukrinis diabetas yra viena aktualiausių šių dienų visuomenės sveikatos problemų, todėl siekėme atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į didėjančią šios ligos grėsmę.
    Kiekvienos klasės duris gimnazijoje paženklinome Pasaulinės diabeto dienos simboliu – mėlynu diabeto ratu, kuris žymi vienybę, simbolizuoja gyvybę ir sveikatą. Per ilgąją pertrauką susirinkusieji mokiniai prisiminė kaip atpažinti diabetui būdingus požymius, aptarė šios ligos daromą žalą, išgirdo gąsdinančią šios ligos plitimo statistiką (Lietuvoje įregistruota per 81 tūkst. cukriniu diabetu sergančių žmonių, jų yra ir mūsų gimnazijos bendruomenėje) ir aptarė rizikos veiksnius, tokius kaip antsvoris, nutukimas, netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas, rūkymas, alkoholio vartojimas, mažinimas bei sveikos gyvensenos propagavimas, kol liga dar neišsivysčiusi. Juk pirmojo tipo cukrinis diabetas yra jaunų žmonių liga, kai kasa visiškai negamina insulino.
    Mokiniai nekantriai laukė, kada bus galima pamatyti ir išbandyti gliukozės kiekio kraujyje matavimą. Visiems įdomu buvo stebėti eksperimentą, kaip greitai mūsų organizmas įsisavina cukrų: tai parodė atliktas kraujo tyrimas nieko nevalgius ir išgėrus stiklinę obuolių sulčių.
    Mokiniai išsiskirstė linkėdami vieni kitiems sveikatos, sveiko gyvenimo būdo ir geros optimistinės nuotaikos!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Liudvinavičienė